КОВИЋ ДОБИО ЉУШИЋА НА СУДУ: Први основни суд у Београду одлучио

Љ. Б

23. 09. 2021. у 19:31

ИСТОРИЧАР, професор Филозофског факултета Милош Ковић добио је пресуду по тужби свог колеге професора Радоша Љушића пред Првим основним судом у Београду.

КОВИЋ ДОБИО ЉУШИЋА НА СУДУ: Први основни суд у Београду одлучио

Фото Н. Скендерија

Љушић је Ковића тужио за повреду части и угледа, а тужба је одбијена као неоснована, при

чему се Љушићу налаже да Ковићу плати све судске трошкове парничног поступка, што износи 84.000 динара.

- Ово је веома важна пресуда, не само за мене него и за цело друштво и ово је доказ да судови у Србији још постоје и да се суди по правди - каже за "Новости" Ковић. - Радош Љушић ме је тужио на основу исказа које нисам дао. Овде је реч о покушају политичког прогона.

Иначе, овим је пала прва од осам тужби које су против Ковића поднели професори Љушић, Дубравка Стојановић, Никола Самарџић и Влада Станковић. Они су поднели свако по две тужбе - по једну кривичну и једну парничну.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (4)

ПОВАМПИРИЛО СЕ УСТАШТВО: Десетине хиљада Хрвата пева Ајмо, ајмо, ајмо усташе! (ВИДЕО)