ПРЕДСЕДНИКОВ ГОВОР НАЈМЛАЂИМ ОФИЦИРИМА ВОЈСКЕ СРБИЈЕ: Ја сам срећан као врховни командант што оваква деца долазе у нашу војску
У ПРВЕ официрске чинове промовисано је данас 139 кадета Војне академије и Медицинског факултета Војномедицинске академије, међу којима и седам кадета из Оружаних снага Босне и Херцеговине.

Фото: Принтскрин РТС
Свечана промоција најмлађих официра Војске Србије одржана је испред Дома Народне скупштине, у центру Београда.
Програм свечаности увеличали су авијација Војске Србије и Уметнички ансамбал Министарства одбране "Станислав Бинички" као и Репрезентативни оркестар Гарде Војске Србије.
Председник Србије Александар Вучић доделио је пиштоље са посветом најуспешнијим потпоручницима у рангу Војне академије и Медицинског факултета Војномедицинске академије.
Вучић је у обраћању окупљенима казао је да је Војска Србије данас много снажнија него пре неколико година и додао да ВС има више боље оружја и оруђа.
- Правимо га у нашим фабрикама и купујемо га. Купујемо га више него икад, не зато што желимо ратове, већ зато што желимо да одвратимо друге од рата - рекао је Вучић.
Вучић је најавио повишицу плата у ВС и поручио војницима да ће "нешто лакше" живети него њихови претходници.
Говорећи о потпоручницима који су награђени, Милану Ашћерићу, Петру Илићу, Стефану Живковићу и Тијани Станојковић, Вучић је рекао да је чуо да су они невероватни таленти.
- Кажу да је Петар Илић фантастичан таленат, да дуго нисмо имали таквог пилота који ће да чува наше небо. Ја сам срећан као врховни командант што таква деца долате у нашу војску - истакао је он.
Вучић је казао да верује да ће и у будућности најталентованији долазити у војску и "штитити народ и његову слободу".
- Пред нама је много изазова и готово сам сигуран да ћемо успети да сачувамо мир и стабилност - додао је Вучић.
Препоручујемо

ПРОМОЦИЈА НАЈМЛАЂИХ ОФИЦИРА ВОЈСКЕ СРБИЈЕ: Вучић - Наша снажна и јака војска је гарант мира и стабилности (ФОТО/ВИДЕО)
11. 09. 2021. у 09:53 >> 10:41

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (10)