РУКАВ ЗАВРНУЛО 200 МЕДИЦИНАРА: У КБЦ "Земун" имунизација запослених трећом дозом
У ПОЛИКЛИНИЦИ Клиничко-болничког центра "Земун" у среду је почело давање треће, бустер дозе вакцине против короне запосленима, које се наставља и у четвртак, а у другим установама ће бити спроведено према плану Завода за јавно здравље Београда.

Вакцинација у КБЦ "Земун"
У КБЦ "Земун", према речима др Драгоша Стојановића, директора, за трећу дозу пријавило се самоиницијативно око 200 запослених:
- На списку је `било 110 колега за "Фајзерову" вакцину, по подне је организовано давање "спутњика V" за још 47, а у четвртак се наставља апликовањем "синофарм" вакцине, за коју се одлучило између 40 и 50 запослених - каже др Стојановић. - И у нековид и у ковид-болницама нема дилеме да ниједан запослени ако није вакцинисан после одмора, боловања и другог одсуства, не може да се врати на посао без потврде да је вакцинисан, прележао ковид или без PCR теста. Ствари су једноставне, логичне и јасне, и у здравству је већина нас за то да се сви вакцинишемо како бисмо заштитили и себе и пацијенте.
Биљана Драговић Томашевић, начелник Поликлинике КБЦ "Земун" каже да се за треће дозу одлучила јер је то неопходно да би епидемија престала.

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)