ПЕТНИЦА СЕ ПОНОВО ОГЛАСИЛА: "Жао нам је што нисмо раније препознали значај проблема"

ПЕТ женских особа одлучило је да проговори о сексуалном насиљу доживљеном у Истраживачкој станици Петница од 2003. до 2014. године

ПЕТНИЦА СЕ ПОНОВО ОГЛАСИЛА: Жао нам је што нисмо раније препознали значај проблема

Фото Д. Миловановић

- Жене које храбро говоре о својим искуствима су наше савезнице у борби за друштво без насиља и узнемиравања. Сексуално насиље је постало друштвено релевантна тема о којој се све више отворено говори у јавном дискурсу и Петница је спремна на солидарност и подршку да се ћутање прекине - пише у саопштењу из Петнице о наводном злостављању малолетница у овом истраживачком центру.

Како кажу, осуђују сваки облик сексуалног насиља.

- Безрезервно изражавамо подршку жртвама насиља и њиховим породицама. Надлежни органи су покренули истражни поступак у вези са случајевима који су изашли у јавност и сви чланови колектива ИС Петница су им на располагању. Жао нам је што нисмо раније препознали значај овог проблема и предузели све неопходне институционалне мере. Обавезујемо се да упознајемо јавност са резултатима свих корака које сада предузимамо да заштитимо учеснице и учеснике семинара у Петници од насиља.

- Истовремено схватамо да је неопходно унапредити и педагошке праксе и искоренити облике понашања који су допринели насиљу, а који су толерисани у атмосфери слободе коју негујемо у Петници. Захваљујући храбрости наших колегиница, Петница је спремна да одговори и на овај изазов.

Пет женских особа одлучило је да проговори о сексуалном насиљу доживљеном у Истраживачкој станици Петница од 2003. до 2014. године. Недељник "Време" објавио је њихове исповести у најновијем броју, уз забрињавајућ податак да жртава вероватно има и више.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (7)

СКАНДАЛ КАКАВ СПОРТ НЕ ПАМТИ! Репрезентативац Јапана згрозио целу нацију