ДОКТОР КОН ВЕЋ НАЈАВЉУЈЕ ОЗБИЉНУ СИТУАЦИЈУ НА ЈЕСЕН: И даље смо у ризику да нам се индијски сој појави

Novosti online

21. 06. 2021. у 10:44

ЕПИДЕМИОЛОГ др Предраг Кон, члан Кризног штаба за борбу против ковида 19 Владе Србије задовољан је што смо надомак 50 одсто вакцинисане пунолетне популације бар једном дозом, али је и забринут што је одзив младих на вакцинисање и даље низак.

ДОКТОР КОН ВЕЋ НАЈАВЉУЈЕ ОЗБИЉНУ СИТУАЦИЈУ НА ЈЕСЕН: И даље смо у ризику да нам се индијски сој појави

Фото: ПРинтскрин/ Jutarnji Program TV HAPPY

- Радује ме пад корона бројева, пад броја новозаражених, као и то што ћемо данас вероватно премашити 50 одсто вакцинисане пунолетне популације. Међутим, морамо далеко озбиљније да приступимо вакцинацији младих. Још смо у проблему с вакцинацијом и зато посебно морамо да пратимо шта се дешава у Великој Британији - каже др Кон.

Посебан проблем је индијски, одноно делта сој короне, који би могао да се појави и код нас.

- И даље смо у ризику да нам се индијски сој појави и опстане међу младима и да на тај начин будемо у озбиљној ситуацији на јесен. И управо зато је најбоље да гледамо Велику Британију, они имају делта сој, а и тамо је другачији однос младих према вакцинацији - наглашава др Кон.

Подсетимо, Британија бележи нагли пораст броја инфицираних и то делта сојем, који је око 40 одсто заразнији од претходно доминантног соја.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (1)

ПРВО СМРШАО 20КГ - САДА ОТИШАО У ПЛАВО: Нова трансформација Андрије Кузмановића (ФОТО)