ГДЕ ЈОЈ МЕСТО НИЈЕ: На зеленој површини у центру Неготина почео да расте жбун марихуане (ФОТО)

НИЈЕ ретко да се међу бројним културама на овдашњим њивама и у импровизованим лабораторијама нађе и марихуана, као једна од најпрофитабилнијих на тржишту.

ГДЕ ЈОЈ МЕСТО НИЈЕ: На зеленој површини у центру Неготина почео да расте жбун марихуане (ФОТО)

Фото: Д.Стојмировић

Марихуана у центру Неготина 

Последњих година заплене марихуане су готово свакодневне, али се до сада није десило да се ово најчешће коришћено халуциногено средство код нас и у свету, пронађе и на јавној површини.

Један такав жбун, препознатљивих листова, пронађен је данас на травњаку у Улици ЈНА у Неготину, у непосредној близини Уникредит банке и Матијевића.

Фото: Д.Стојмировић

Млада конопља, канабис, биљка за коју у жаргону постоје бројни називи, успела је да непримећена до сада развије бројне листове, а откривена је тек кад се разбокорила и почела да расте у висину.

Није познато како је марихуана доспела на овај травњак, ни да ли ју неко гајио, тек уместо обичне траве уз коров поред тротоара нашла се и једна од врста биљке која се вековима користи за уживање, али и у медицинске и индустријске сврхе.

Раст су јој, међутим, зауставили комуналци, који су и ишчупали из корена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (1)

Заштитите себе и породицу од усијаног ентеријера аутомобила: Зашто све више возача пре лета затамњује стакла