ЈЕДЕ ПЉЕСКАВИЦУ И ВОЗИ ЛАКТОВИМА: Чак 250 возача јавног градског превоза кажњено због кршења прописа

С. Б. МИЛОШЕВИЋ

05. 06. 2021. у 12:10

КАЗНЕ због коришћења мобилних телефона током вожње ових дана добиће око 250 возача аутобуса, већином јавног градског превоза.

ЈЕДЕ ПЉЕСКАВИЦУ И ВОЗИ ЛАКТОВИМА: Чак 250 возача јавног градског превоза кажњено због кршења прописа

Фото Н. Фифић

Камере које су претходних месеци постављене широм града, снимиле су прекршаје градских шофера. Како кажу у МУП, видео-надзор прибележио је и тренутак када један возач лактовима придржава волан јер у једној руци држи телефон, а у другој пљескавицу!

Свакодневне пријаве грађана МУП и Секретаријату за јавни превоз, па и видео-снимци које су суграђани качили на друштвене мреже, натерале су полицију да чешће контролише престоничке шофере.

- Помоћу видео-надзора документовано је 250 прекршаја непрописног коришћења телефона возача током вожње. Свима су у претходних неколико дана на кућне адресе достављени прекршајни налози са позивом - кажу у Саобраћајној полицији за РТС.

Према подацима, у претходних пет година аутобуси су учествовали у 11.500 саобраћајних удеса. Страдало је 146 људи, а 6.350 особа је повређено. Око 70 одсто удеса догодило се на подручју Београда.

- Ретки су возачи који носе "блутут слушалице", мада их има. Ипак је више оних који користе телефон док возе крцате аутобусе и још се љуте када им путници скрену пажњу на то. И није проблем да попричају минут, два. Чак некада и морају да јаве нешто диспечару, али има оних који листају друштвене мреже док су за воланом - наводи суграђанка Славка Т.

Они који су и више од осам сати за воланом, имају своју страну приче. На фејбук-групи возачи тврде да немају времена ни да се одморе, оду до тоалета, јер морају да стигну туражу, а о јелу да и не говоре. Зато често једу у току вожње.

У сваком случају, испаштају путници јер у тим тренуцима возач управља возилом успорено, без икакве журбе.

СТРАДАЈУ ПЕШАЦИ

У прва три месеца ове године у Србији погинуле су 84 особе, а повређено 3.881. Међу погинулима у саобраћају је 40 возача, 38 пешака и шест путника. За четвртину мање је погинулих лица у саобраћају ван насеља, док је за 15 посто више погинулих пешака него у истом периоду 2020. године, саопштио је Републички завод за статистику.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО! Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска

"ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО!" Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска

УКРАЈИНСКЕ снаге настављају упорно да бране џеп око Покровска и Мирнограда, упркос немилосрдним руским нападима који све више угрожавају линије снабдевања и повећавају ризик од потпуног окружења-

06. 11. 2025. у 14:56

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ! Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у српском граду

"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду

ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.

06. 11. 2025. у 12:50

Коментари (10)

У ЈЕКУ СКАНДАЛА! Вујадин Савић повукао радикалан потез