СВЕ више се говори о току и последицама инфекције коронавирусом и траговима које оставља на бројне органе. Др сц. мед. Зоран Паунић каже да коронавирус изазива болест ковид 19, за коју се у последње време све више истиче да је системска, а не само пулмолошка болест, и да напада бројне органе, па и бубреге.
Повезане вести

"СЛУЧАЈ У БАЧКОМ ЈАРКУ ЈЕ ЕКСТРЕМ": Ево шта кажу стручњаци - како да препознамо и спречимо вршњачко насиље
ДВА ученика осмог разреда школе у Бачком Јарку терала вршњака, са сметњама у развоју, да их орално задовољи. Насилне сцене су снималии и слали својим пријатељима. Да ли смо као родитељи и друштво заказали? Ко је пред законом кривац за овакво дело: малолетник или васпитач?
26. 05. 2021. у 20:42

ТРИ БАЛАШЕВИЋЕВЕ ПЕСМЕ УЛАЗЕ У УЏБЕНИКЕ ЗА ОСНОВЦЕ: Наставници одушевљени избором - ево о којим стиховима је реч
ТРИ музичка дела једног од наших највећих кантаутора у области поп музике, недавно преминулог Ђорђа Балашевића, завршиће у уџбенику за основну школу.
26. 05. 2021. у 18:54

ДОКТОР ШЕКЛЕР ДАО ОДГОВОР НА ВАЖНО ПИТАЊЕ: Да ли ће нас постојеће вакцине штитити ако дође до 4. таласа вируса у септембру?
ВИРУСОЛОГ др Миланко Шеклер каже да мисли да смо поранили са радовањем враћању нормалном животу јер се још увек нисмо приближили колективном имунитету, који се по речима стручњака достиже са минимум 50 одсто вакцинисаних.
26. 05. 2021. у 18:53

РУСКИ ИНФЕКТОЛОГ ОТКРИВА: Могућ урођени имунитет на неке сојеве вируса корона
ТЕОРЕТСКИ је могуће да особа има урођени имунитет на један сој вируса корона, а да на неки други нема, изјавио је руски инфектолог Николај Малишев.
26. 05. 2021. у 15:57

ШТА СЕ ДЕШАВА НА СРПСКИМ ГРАНИЦАМА? Километарске колоне на свим излазима из земље, возила заробњена сатима - не назире се крај ове ситуације
ЧЕКАЈ и ни макац - у најкраћем тако се може описати тренутна ситуација на српским границама где веч читав дан стотине камиона стоје у непрегледним колонама чекајући да уђу на територију Европске уније.
26. 05. 2021. у 15:35
Најновије из рубрике

КЕРУША ДЕНА САМА СЕБИ СРЕДИЛА ПАПИРЕ ЗА КАНАДУ: Прешла 500 километара да нађе своје Радановиће, али то није све (ВИДЕО)
ПОСЛЕ 30 година од злочиначке операције "Олуја" у којој је убијено хиљаде људи, а протерано више од двеста хиљада, још увек испливавају тужне и потресне приче оних који су прошли кроз ужасе рата, избеглиштва, губитка чланова породице, а прича керуше Дена постала је позната широм света.
04. 08. 2025. у 22:02

ДЕВОЈЧИЦА ОСЕДЕЛА ОД СТРАХА: Потресна сведочења о дану када су прве избеглице из Крајине стигле у Црну Гору
ОСМОГ августа 1995. године, избеглице које су у злочиначкој акцији "Олуја" протеране са својих огњишта у Крајини почеле су да стижу у Црну Гору, а о колонама избеглица и свему што су на том путу голготе преживљавали писао је наш лист.
04. 08. 2025. у 21:55

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ТРАГЕДИЈА ПРОТЕРАНИХ СРБА СЛАМА СРЦА: Кад у последњи крајишки строј стигне вест да су у колони код Петровца умрле две бебе...
СРПСКЕ избеглице из Републике Српске Крајине и неколико дана после почетка "Олује" надале су се да ће се вратити у своја родна места, писале су "Новости" 13. августа 1995. године.
04. 08. 2025. у 18:39

МЕСАРОВИЋ ИСПРАТИЛА СТУДЕНТЕ КОЈИ ПУТУЈУ У КИНУ: "Носите Србију у срцу, а вратићете се богатији знањем, контактима и искуством"
У организацији компаније МИНТХ, 53 студената из Србије сутра ће отпутовати у Кину, а свечаном испраћају, данас уприличеном у Кинеском културном центру у Београду, присуствовала је потпредседница Владе Србије Адријана Месаровић која је поручила да су ови млади амбасадори челичног пријатељства Србије и Кине.
04. 08. 2025. у 18:12
Коментари (0)