ФЕЉТОН - МУЗИЧКИ ЦАР ОТВАРА КАФАНУ: У "Млаву" се долазило на шкембиће у сафту без динара у џепу
31. 03. 2021. у 18:00
КAФАНА "Савиначка касина" је сазидана 1911, а помиње се од 1922. године. Налазила се на углу Макензијеве и Малајничке, а имала је улазе из обе улице.
Повезане вести

ФЕЉТОН - РАЈСКА БАШТА ДЕСПОТА СТЕФАНА: Врачар од чудесних вилењачких прича до најелитније београдске општине
НА ПОЧЕТКУ ове моје исповести о Чубурцима - Крсташима, није згорег прозборити о историји Врачара, у који се Чубура угнездила као само његово срце.
26. 03. 2021. у 18:00
Најновије из рубрике

ВРЕМЕ ДАНАС: Јутра на која смо навикли, а онда промена
ВРЕМЕ у Србији сутра у преподневним сатима претежно сунчано, на северозападу уз малу и умерену облачност.
24. 09. 2025. у 00:00

МОЋНЕ ПОРУКЕ У СЛАВУ ХЕРОЈИМА ИЗ БАЊСКЕ: И у добру и у злу, брат за брата је ту (ВИДЕО)
СУТРА се навршавају две године од трагичних догађаја у Бањској на Косову и Метохији где су своје животе за одбрану српског народа херојски положили Стефан Недељковић, Бојан Мијаиловић и Игор Миленковић.
23. 09. 2025. у 21:22

(МАПА) ХЛАДНИ ФРОНТ ЈУРИ ПРЕМА СРБИЈИ, БИЋЕ И СНЕГА: Невреме ће тутњати данима
У СРБИЈИ следи временски обрт!
23. 09. 2025. у 19:55

НА РАЧУНИМА ПЕТ ДО ОСАМ ХИЉАДА ВИШЕ: Просветним и здравственим радницима октобарске зараде биће увећане за пет одсто
ПРОСВЕТНИ и здравствени радници у новембру ће добити дебље коверте, јер ће им октобарска плата бити увећана за пет одсто, а то значи да ће им на рачун бити уплаћено пет до осам хиљада динара више.
23. 09. 2025. у 12:08

СВОЈУ ХАРМОНИКУ ЈЕ РАСТЕГАО ДО ДУБАИЈА: Професор из Ниша финалиста награде Global Teacher Prize
ПРОФЕСОР хармонике у нишкој Музичкој школи Предраг Јовановић добио је једно од највећих признања у својој богатој каријери - проглашен је за најбољег просветног радника у региону и као финалиста конкурса "Просветитељ" представљаће Србију на престижном светском такмичењу Global Teacher Prize, које ће се 2026. године одржати у Дубаију.
23. 09. 2025. у 12:02
Коментари (0)