НАУЧНИЦИ са Хемијског факултета Универзитета у Београду, у оквиру два пројекта Специјалног програма истраживања ковида 19, развијају решења која ће помоћи у борби против вируса корона, саопштено је из Фонда за науку.
Повезане вести

БАКТЕРИЈЕ У ЦРЕВНОМ МИКРОБИОМУ: У игри генетска компонента игра највећу улогу
У СТУДИЈИ, недавно објављеној у часопису Science, истраживачи су открили да је већина бактерија у цревном микробиому наследна. На наш цревни микробиом односно "прашуму" бактерија које живе у нашим цревима и која се непрестано мења, првенствено утиче начин живота, укључујући оно што једемо или лекове које узимамо, показује већина студија.
17. 09. 2021. у 13:00

БАДЕМ ДА САЧУВАТЕ ЗДРАВО СРЦЕ: Помоћ у борби против дијабетеса и Алцхајмерове болести
БАДЕМИ су препуни витамина и других елемената који нашем телу дају потребну количину хранљивих материја и чине нас здравима.
17. 09. 2021. у 11:00

КАНАБИС ПОВЕЋАВА РИЗИК ОД СРЧАНОГ УДАРА: Анализе здравствених података америчком центра
БИЛО да се пуши, пије или једе, канабис може значајно да повећа ризик од срчаног удара, показује студија. Млађи од 45 година који су конзумирали канабис у последњих 30 дана имали су скоро двоструко већи број срчаних удара од одраслих који нису користили лек, према истраживању објављеном у уторак у часопису Canadian Medical Association Journal.
16. 09. 2021. у 17:00
Најновије из рубрике

ЧАЈ ОД МАСЛАЧКА ЗА МРШАВЉЕЊЕ: Нутрициониста открива шта је мит, а шта истина
ТРУДИТЕ се да се здраво храните и редовно вежбате како бисте смршали? Можда сте чули и да чај од маслачка може да помогне у том процесу. Ипак, да ли је то заиста тачно?
04. 05. 2025. у 21:16

УЗ ПРОЛЕЋЕ СТИГЛЕ И АЛЕРГИЈЕ: Ево до када ће овај проблем отежавати здравље великом броју људи
ПРОМЕНЉИВО време и пролеће некима је донело и отежано дисање и кашаљ. Процењује се да у Србији са астмом живи свака десета особа, а у свету око 260 милиона људи, а ови подаци објављени су уочи Светског дана борбе против астме.
04. 05. 2025. у 13:54

ОД ВИТАЛНОГ ЗНАЧАЈА ЗА ОЧУВАЊЕ ЗДРАВЉА: Уз ову храну обогатићете трпезу селеном, бакром и цинком
ЗНАЧАЈ минерала у исхрани је одавно доказан јер ови елементи учествују у свим телесним процесима. Одговорни су за чврстину и здравље костију, рад срца, мишића, нервног система... Најпознатији минерали су гвожђе, магнезијум, калијум, натријум... Мање познати су селен, цинк и бакар, али су такође од виталног значаја за очување здравља.
04. 05. 2025. у 07:00

ЗАЧИНИ И ЛЕКОВИ: Ове комбинације могу променити дејство медикамената или чак бити опасне по здравље
НА први поглед безопасни и корисни, зачини попут куркуме, црног бибера и ђумбира могу значајно утицати на дејство терапије за озбиљна здравствена стања. Ко би требало да поведе рачуна и која стања захтевају корекцију исхране у смислу додатих зачина?
04. 05. 2025. у 00:33

НЕ УГРОЖАВА, АЛИ ОТЕЖАВА ЖИВОТ: Три начина лечења аналне фисуре
РАНИЦА на улазу у анални отвор или анална фисура може да буде узрок бола, печења и крви приликом пражњења црева.
03. 05. 2025. у 07:00
Коментари (0)