ОБАВЕЗА ЛЕКАРА ЈЕ ДА ПРЕДОЧИ МОГУЋНОСТ ЛЕЧЕЊА: Подаци показују да свега 10 одсто оболелих зна шта њихова терапија подразумева
20. 09. 2021. у 12:00
ИСТРАЖИВАЊЕ које је обавило удружења пацијената Србије о познавању начина лечења, показало је да пацијенти највише верују информацијама које добију од лекара, али да податке о могућим терапијама добијају углавном од удружења. Истраживање је обављено на територији целе Србије на основу онлајн упитника, а у њему је учествовало 316 испитаника.
Повезане вести

БУНДЕВА СПРЕЧАВА РАЗМНОЖАВАЊЕ КАНДИДЕ: Подстицање сувишне воде из организма
БУНДЕВА је одличан диуретик, будући да подстиче избацивање сувишне воде из организма, а нарочито се препоручује оболелима од реуме, гихта и упале бубрега и мокраћне бешике. Чешће би требало да је једу и дијабетичари, јер снижава ниво шећера у крви.
15. 09. 2021. у 15:00

ПРЕПОЗНАЈТЕ БОЛОВЕ КОЈИ НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА ИГНОРИШЕТЕ: Непријатни сигнали које тело шаље често су први симптом нарушеног здравља
У МЕДИЦИНИ бол се сматра драгоценим симптомом јер недвосмислено упућује да је нарушено здравље. Чињеница је да не би требало оптерећивати сваком врстом бола, али постоје они које никако не би требало игнорисати.
15. 09. 2021. у 14:00

МОРЕ И АСТМА: Докторка Татјана Радосављевић разрешава дилему
АСТМА је проблем који мучи велики број људи. Посотје разна нагађања о томе како спречити алергијске реакције и како се што боље изборити са овим алергеном. Докторка Татјана Радосављевић, пулмолог, разрешава дилему да ли редован одлазак на море пре пете године може да спречи астму?
15. 09. 2021. у 12:30
Најновије из рубрике

УЗ ПРОЛЕЋЕ СТИГЛЕ И АЛЕРГИЈЕ: Ево до када ће овај проблем отежавати здравље великом броју људи
ПРОМЕНЉИВО време и пролеће некима је донело и отежано дисање и кашаљ. Процењује се да у Србији са астмом живи свака десета особа, а у свету око 260 милиона људи, а ови подаци објављени су уочи Светског дана борбе против астме.
04. 05. 2025. у 13:54

ОД ВИТАЛНОГ ЗНАЧАЈА ЗА ОЧУВАЊЕ ЗДРАВЉА: Уз ову храну обогатићете трпезу селеном, бакром и цинком
ЗНАЧАЈ минерала у исхрани је одавно доказан јер ови елементи учествују у свим телесним процесима. Одговорни су за чврстину и здравље костију, рад срца, мишића, нервног система... Најпознатији минерали су гвожђе, магнезијум, калијум, натријум... Мање познати су селен, цинк и бакар, али су такође од виталног значаја за очување здравља.
04. 05. 2025. у 07:00

ЗАЧИНИ И ЛЕКОВИ: Ове комбинације могу променити дејство медикамената или чак бити опасне по здравље
НА први поглед безопасни и корисни, зачини попут куркуме, црног бибера и ђумбира могу значајно утицати на дејство терапије за озбиљна здравствена стања. Ко би требало да поведе рачуна и која стања захтевају корекцију исхране у смислу додатих зачина?
04. 05. 2025. у 00:33

НЕ УГРОЖАВА, АЛИ ОТЕЖАВА ЖИВОТ: Три начина лечења аналне фисуре
РАНИЦА на улазу у анални отвор или анална фисура може да буде узрок бола, печења и крви приликом пражњења црева.
03. 05. 2025. у 07:00

ДА НЕ МУЧЕ ГАСОВИ, НАДУТОСТ, ИЛИ БОЛОВИ: Овај предлог исхране идеалан је за све који реагују на глутен (ЈЕЛОВНИК)
НАДУТОСТ, гасови, бол у стомаку, дијареја или затвор, умор, главобоља, чак и проблеми са концентрацијом или променама расположења могу да буду последица глутена у исхрани.
03. 05. 2025. у 06:15
Коментари (0)