ХАШИМОТО као болест у којој имуне ћелије нападају штитну жлезду може да изазове још компликација. Најчешћа полемика је присутна због вишка килограма које овај синдром може да створи као последицу. Да ли се гојазност праћена Хашимотом може спречити, октрива професор доктор Иван Пауновић, хирург-ендокринолог.
Повезане вести

РЕХИДРАТАЦИЈА У КУЋНИМ УСЛОВИМА ЈЕ ТЕШКА: Што је дете млађе, већи је ризик од губитка течности
МЕЂУ млађим школарцима све је више оних са стомачним вирусом, који почиње повишеном телесном температуром, па повраћањем, а затим се јавља и проливаста столица. Према речима асистента др Ивана Миловановића, шефа Дневне болнице гастроентерологије, Универзитетске дечје клинике у Тиршовој, што је дете млађе ризик од превеликог губитка течности услед повраћања и пролива је већи, па би родитељи који осим школарца имају и бебу требало да буду посебно опрезни.
03. 09. 2021. у 12:30

ПОМОЋ КОД ХРОНИЧНОГ ПРОСТАТИТИСА: Процјењује се да се ово обољење јавља код 10 до 15 одсто мушкараца
АКУПУНКТУРА се показала ефикасном у смањивању бола код мушкараца са хроничним простатитисом, објавили су кинески научници.
01. 09. 2021. у 16:30

И ПАСТА ЈЕ ДОБРА ЗА ВИТКУ ЛИНИЈУ: У тестенинама може да се ужива без страха од гомилања килограма
ИАКО тестенина не важи за дијеталну намирницу, ипак је могуће да се смрша и уз тањир пасте. Битно је само да се поштују правила. Наиме, када бирате тестенину, изаберите ону од целог зрна пшенице (интегралну), јер је богатија хранљивим састојцима. Друго правило је, ако купујете тестенину од пшеничног брашна, што је и најчешће, препоручује се она направљена од тврде пшенице.
01. 09. 2021. у 15:20
Најновије из рубрике

ОД ВИТАЛНОГ ЗНАЧАЈА ЗА ОЧУВАЊЕ ЗДРАВЉА: Уз ову храну обогатићете трпезу селеном, бакром и цинком
ЗНАЧАЈ минерала у исхрани је одавно доказан јер ови елементи учествују у свим телесним процесима. Одговорни су за чврстину и здравље костију, рад срца, мишића, нервног система... Најпознатији минерали су гвожђе, магнезијум, калијум, натријум... Мање познати су селен, цинк и бакар, али су такође од виталног значаја за очување здравља.
04. 05. 2025. у 07:00

ЗАЧИНИ И ЛЕКОВИ: Ове комбинације могу променити дејство медикамената или чак бити опасне по здравље
НА први поглед безопасни и корисни, зачини попут куркуме, црног бибера и ђумбира могу значајно утицати на дејство терапије за озбиљна здравствена стања. Ко би требало да поведе рачуна и која стања захтевају корекцију исхране у смислу додатих зачина?
04. 05. 2025. у 00:33

НЕ УГРОЖАВА, АЛИ ОТЕЖАВА ЖИВОТ: Три начина лечења аналне фисуре
РАНИЦА на улазу у анални отвор или анална фисура може да буде узрок бола, печења и крви приликом пражњења црева.
03. 05. 2025. у 07:00

ДА НЕ МУЧЕ ГАСОВИ, НАДУТОСТ, ИЛИ БОЛОВИ: Овај предлог исхране идеалан је за све који реагују на глутен (ЈЕЛОВНИК)
НАДУТОСТ, гасови, бол у стомаку, дијареја или затвор, умор, главобоља, чак и проблеми са концентрацијом или променама расположења могу да буду последица глутена у исхрани.
03. 05. 2025. у 06:15

НЕЋЕ ПОКВАРИТИ САН НИ ДИЈЕТУ: Ове вечерње ужине су добре за здравље и витку линију
ГРИЦКАЛИЦЕ богате хранљивим материјама, испод 340 калорија, као што су бобичасто воће, орашасти плодови или кокице, нису повезане са повећаним здравственим ризиком и могу утолоти глад без нарушавања здравих навика у исхрани или изазивања горушице.
02. 05. 2025. у 15:34
Коментари (0)