ВАСКРСЛИ ЈЕ ГОСПОД С НАМА: Иван Булатовић честитао највећи хришћански празник
ПРЕДСЕДНИК братства Православне омладине Црне Горе Иван Булатовић честитао је свим верницима највећи празник - Васкрсење Христово.
Фото: Православна омладина Црне Горе
Речи Ивана Булатовића преносимо у целости:
Највећа тајна Божија, ради које је овај свет настао, ради које је сâм вишњи Бог дошао међу нас, јасно нам се објављује у дан Васкрсења Христовог. Пред овом тајном запире познање људско и једино се срцу загрејаном за Бога ова тајна открива. Сва овосветска мудрост не може нам ову тајну открити, али се очима срца она спознаје у свој својој пуноћи. Зато у страшној ноћи погреба Христовог између Великог петка и Велике суботе, стојећи пред уснулим телом нашег Господа, читамо речи апостола Павла да међу позванима, онима који следују Христу на Голготу, и који су сведоци његовог Васкрсења, нема ни много мудрих по телу, ни много моћних, ни много племенита рода, али да такве изабра Бог да посрами моћне и мудре овога свијета.
Ваистину, на овом камену се чува сведочанство о тој истинитој речи Божијој да ће посрамити мудрост мудраца овога света. Наша мудрост је била "нека буде што бити не може", а наше племство се мерило непристајањем на компромисе са својом савешћу. Вековима опстајемо на размеђи светова упркос сваком рационалном аргументу, увек се борећи против свјетских моћника јачих од нас, а наше биће и светиња наше душе постоји вером "у спасење и у Васкрсење". Куд ће већег сведочанства наше вере од тог опстанка. И свака нова генерација на овој ветрометини прво научи што значи образ и живети у слободи, оно без чега се не може, па тек затим оно мање битно, овосветско и пролазно.
И погледајте, браћо, на вас, савремене сведоке Христовог Васкрсења: нема међу вама мудраца и лукаваца овога света, ваша моћ је у Имену Божијем и у правди његовој. Само то имате, а тиме је све ваше, јер вам вид сеже даље од дневне калкулације, управљајући се ка изворима живота, на које нам указује света Црква.
Изнели смо сваку борбу до сада; изнећемо и све будуће, у мери у којој се будемо држали наше Цркве и следовали правди Божјој, која "држи земље и градове". Ми смо, браћо, већ победили у свим биткама, јер је Васкрсли Господ с нама, Он који је победилац смрти и потпуни Победник на крају историје света. Уздајући се у њега, а не у пролазне величине и привремене моћнике, остварићемо завет који нам је предат и живети у слободи славе деце Божије.
Нека вам нада коју нам улива светло васкршње јутро учврсти мишице ваше, да не клонете, браћо, у служби Цркви и роду нашем, братској слози и слободи, преносећи свима радост која нам је засијала из гроба и поздрављајући људе уморне саблазнима овога света, свједочанством љубави, јављањем вере и поздравом вечне наде:
ХРИСТОС ВАСКРСЕ!
ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
МЕДОЈЕВИЋ ЖЕСТОКО О КРИВОКАПИЋУ: Косово му вазда у срцу, али "независно"!
01. 05. 2021. у 08:00 >> 09:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (1)