ЗА СМЕНУ ЛЕПОСАВИЋА НЕДОСТАЈЕ САМО ГЛАС: Како је министар правде спојио Ђукановића и Кривокапића

В. КАДИЋ

26. 04. 2021. у 07:52

ЈОШ није касно да се прихвати предлог Демократског фронта, па да премијер Здравко Кривокапић и министар правде људских и мањинских права Владимир Лепосавић наставе да раде заједно, поручио је Андрија Мандић, један од лидера тог политичког савеза.

ЗА СМЕНУ ЛЕПОСАВИЋА НЕДОСТАЈЕ САМО ГЛАС: Како је министар правде спојио Ђукановића и Кривокапића

Фото: Скупштина ЦГ

Он оцењује како су "сви посланици Мила Ђукановића и њихови сателити подржали премијера Кривокапића против министра Лепосавића".

- Тема око које су постигли апсолутно јединство и због чега треба Лепосавић да буде кажњен је његова недавна експертска оцена о злочину у Сребреници. Дакле, 40 посланика опозиције, предвођених СДП-ом, подржало је премијера јер знају да није морално рушити свога министра уз помоћ политичких непријатеља - казао је Мандић. - Тим чином су наша велика, не само политичка, него и морална победа од 30. августа, понижава и прља.

Социјалдемократска партија предала је у петак интерпелацију којом се тражи разрешење министра правде, људских и мањинских права др Владимира Лепосавића, због његовог негирања и релатизовања "геноцида у Сребреници". Интерпелацију је потписало свих 40 посланика опозиције. Владајућа већина броји 41 посланика и да би дошло до смене министра недостаје један глас, па ће бити занимљиво видети да ли ће, и ко, из клупа власти дићи руку. Седница Скупштине Црне Горе о овој теми биће одржана након локалних избора у Херцег Новом 9. маја.

Фото Скупштина ЦГ

Функционер СДП Мирко Станић, казао је да је Лепосавић својим ставом изреченим у одговору на посланичко питање произвео значајне последице по углед Црне Горе у региону и партнерским земљама, али и нарушио међунационалне односе у држави.

ОБРАЗЛОЖЕЊЕ ПРЕМИЈЕРА

ПРЕДЛОГ за смену министра правде Лепосавића, премијер Здравко Кривокапић Скупштини је доставио 6. априла, након што је Лепосавић у Скупштини, одговарајући на посланичка питања, "релатизовао геноцид у Сребреници". Премијер је у образложењу предлога навео да је његово јавно деловање, од избора на функцију министра да дана подношења предлога за његово разрешење, у великој мери одступало од званичних ставова Владе и споразума потписаног 8. септембра прошле године.

- Разлог због којег интерпелацију нисмо раније поднели лежи у томе што је председник Владе, слажући се са нашим и ставовима међународне заједнице, покренуо поступак за разрешење Лепосавића. Упутили смо формални захтев за разрешење тог министра, свесни чињенице да сваки његов дан на тој позицији представља груб удар на грађански концепт државе, политику добросуседских односа и нашу европску перспективу. На челу Министарства правде Црне Горе не може да буде човек који не признаје одлуке судова и који, умањивањем тежине злочина у Сребреници, поред осталог и угрожава преговоре за чланство у ЕУ - сматра Станић.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: Ово је неприхватиљво и невиђено брутално

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"

ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".

19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: Албанци ме звали српски шпијун, а кад треба - патриота! Знам шта сам - никад ме нико није купио

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: "Албанци ме звали 'српски шпијун', а кад треба - 'патриота'! Знам шта сам - никад ме нико није купио"

ГЛУМАЦ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је данас у 72. години, а једну од последњих улога одиграо је између осталог у филму "Руски конзул", серији "Клан", "Јужном ветру", "Сенкама над Балканом", "Бољем животу"...

22. 09. 2025. у 16:07

Коментари (1)

БАЛКАН У НЕВЕРИЦИ! Откривено шта су делије урадиле гробарима изван стадиона, током 177. вечитог дербија! (ФОТО/ВИДЕО)