БАГЕРИМА ПОДРИВАЈУ ЉУБОВИЋ: Подгоричани се побунили због радова на брду - симболу града (ФОТО)
ЈЕДАН од симбола Подгорице, брдо Љубовић, последњих дана је под опсадом багера, а опасност од девастације зелене површине изазвала је револт код грађана главног града који су протестовали на градилишту, захтевајући да се радови обуставе.

Фото: "Фејсбук"
Из локалне власти тврде да се радови одвијају по важећем плану, док је локална опозиција стала уз грађане и траже хитну реакцију како би се спасло брдо.
Градоначелник Подгорице Иван Вуковић огласио се наводећи да је у питању обавеза комуналног опремања локације, која подразумева изградњу нове саобраћајнице у дужини 350 метара, 50 паркинг-места, нове расвете и пејзажно уређење.
- Дакле, није у питању припрема терена за градњу нове зграде. Молим суграђане да не наседају на покушаје политизације овог питања - казао је Вуковић.
Огласила се и његова заменица, Слађана Вујачић, која истиче да се радови изводе по важећем ДУП. Из главног града истичу и да је на терен изашла и надлежна инспекција која је констатовала да се радови изводе у складу са предвиђеним прописима.
Из подгоричког одбора Грађанског покрета УРА су саопштили да се бушење и одваљивање брда Љубовић, мора најхитније зауставити и позвали главни град, али и грађевинску инспекцију, да у што краћем року изађу на терен и утврде реално стање како би се брдо Љубовић заштитило.

Фото: ГП УРА
- Као да није било довољно продати у бесцење, а онда и срушити чувени и награђивани хотел "Љубовић", сада се отишло корак даље - са бушењем и одваљивањем брда - саопштили су из УРА.
ШТИТИЋЕ БРДО КАО БАРСКЕ ЧЕМПРЕСЕ
ОГЛАСИЛИ су се и из ОО Покрета за промјене и позвали да се одмах престане са "прождирањем" Љубовића".
- Апсолутно је недопустива девастације Љубовића којој ових дана сведочимо. Као и барске чемпресе, нећемо дати ни наш Љубовић, само што ћемо овога пута једном заувек стати на крај оваквом бруталном насиљу над простором и животном средином - наводи се у саопштењу ОО ПзП.
Како су додали, дозволили смо да се брдо Горица уништи, опколи зградама и распрода привилегованим инвеститорима, што је заувек девастирало најлепше подгоричко брдо.
- Сада исту судбину додељујемо Љубовићу, већ окруженим зградама у тој мери - да га није могуће ни видети. Таквој девастаторској пракси се коначно мора стати на крај - указали су у подгоричком одбору УРА.
Препоручујемо

ПАНИКА У ЦРНОЈ ГОРИ: Туристичка сезона ће пропасти! Држава није одреаговала како треба
01. 04. 2021. у 09:56

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (0)