СТАЊЕ ЈЕ КАТАСТРОФАЛНО, ТРПЕ ПАЦИЈЕНТИ: Отворено писмо лекара Опште болнице Пљевља министарки здравља (ФОТО)
ЛЕКАРИ Опште болнице Пљевља саопштили су да су принуђени да преко медија саопште њихово виђење целокупне ситуације и изнесу истину о правом стању у пљеваљској здраственој установи.
Фото: М. Дробњак
Напомињу да су се пре три месеца обратили Министарству здравља и надлежној министарки и указали на сложену проблематику у Општој болници Пљевља.
- Месецима смо сведоци популистичких и патетичних објава о само једном лекару који ради у Ковид стационару и који на граници својих менталних и физичких капацитета, без дана одмора, збрињава најтеже пацијенте са својим одабраним тимом средњег медицинског кадра. Занимљиво да нико не поставља питање, како је то уопште могуће и какав Супермен треба да будете да би сте се на такав начин бавили медицином, најтежим пацијентима??? – питају лекари додајући да при томе, дотична докторка, да би ваљда оправдала статус хероине коју јој је неко доделио, ниподаштава па чак и унижава рад својих колега како на примарном, тако и на секундарном нивоу.
Лекари истичу да јој у томе безрезервну подршку пружа директор Болнице, Ердуан Лаловић. Oн је, како тврде, највећи кривац што је ових дана пљеваљска болница препозната као установа незадовољних пацијената, привилегованих и омражених здравствених радника, као установа подела јер поменути функционише на поменутим принципима, зарад личних интереса.
- Њега здравствени радници и пацијенти апсолутно не занимају и то је једина истина - тврде лекари у саопштењу наглашавајући да ковид пандемија траје већ годину дана а да у том периоду директор Лаловић није организовао нити један заједнички састанак лекарског кадра.
Лекари напомињу да да нико од њих ниједног момента није имао намеру да избегне своју лекарску дужност и пре свега људску одговорност у борби са Ковидом.
- Ми се никоме не правдамо. Ми смо сво време били ту. Али менаџмент болнице је тај који је доносио ирационалне одлуке чије последице нажалост трпе наши суграђани. Прича о добровољцима који су се јавили за рад у Ковид стационару је прилично наивна. Да ли је можда „добровољац“ и неуролог из Берана који је ових дана доведен да „води“ инфективно оделење Општој болници Пљевља?- питају лекари.
Тврде да директор игнорише сопствени кадар који је апсолутно спреман и сада као и пре годину дана да се безусловно ангажује у овој ванредној ситуацији.
- Јер ово јесте ванредно стање. И није тренутак за безпризорне манипулације које се упорно спроводе у овој установи - кажу лекари.
- Шта је позадина свих ових дешавања? Новац? Политички интереси? Интереси појединаца? Не знамо и не занима нас. Оно што знамо јесте да је ситуација врло озбиљна, али да одговорни морају да мобилишу и ангажују целокупан медицински кадар (лекаре, специјалисте, специјализанте, средњи медицински кадар) на начин који се спроводи у свим осталим медицинским установама у нашој држави -з акључују лекари Опште Болнице Пљевља.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)