БАЛАШЕВИЋУ ЛИПА У ШКОЛСКОМ ДВОРИШТУ: Акција ђака у Беранама - да Ђолетови стихови живе и остављају траг
УЧЕНИЦИ Средње стручне школе у Беранама посадили су у школском дворишту дрво липе у част преминулог кантаутора Ђорђа Балашевиха.
Фото. Принтскрин Радио Беране
Како наводи Радио Беране, инспирација су им били његови стихови:"Ко није дрво разумео прво, па тек онда садио, тај није ништа урадио. И, схватиће кад-тад да не зна шта је хлад".
А идеју им је дао професор Мехди Бата Адровић, преносе подгоричке Вијести.
- Изгубили смо једно велико име. Ђолета можда нисмо познавали лично, али је кроз своје стихове допирао до оног најдубљег у нама и чинило се као да он веома добро познаје све нас. Надам се да ће испод ове липе неки нови клинци још дуго говорити његове стихове - рекао је Адровић.
Председница ђачког парламента Средње стручње сколе Инера Латић рекла је да очекује да ће липа у садашњим и будућим генерацијама будити лепа сећања и успомене на Балашевићево стваралаштво и његову личност.
- Надам се да ће се уз 'Једном су садили липу' и остале његове стихове и у будуће уживати, јер је Ђорђе свакако особа која је за собом оставила неизбрисив траг - рекла је Латић.
У многим градовима у региону и Црној Гори грађани су се претходних дана окупљали и палили свеће у знак сећања на Балашевића, који је преминуо у петак у 68. години.
Фото. Принтскрин Радио Беране
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)