БОГ ЈЕ С НАМА, И НИСМО САМЕ: Монахиње одсечене од света послале ову поруку
НИСМО саме, са нама је Бог! А ко онда може против нас? Нико!
Фото Приватна архива
Ово је порука монахиња Синклитикије и Босиљке које тихују у манастиру Преображења Господњег на Сомини у Херцеговим лукама - Бањанима, никшићкој општини, метоху манастира Косијерево, које су данима завејане и одсечене од света због великог снега који је нападао близу једног метра!
- Чуо сам се са монахињама мобилним телефоном када су ми саопштиле да су добро и да се радују зимским чаролијама. Казале су да за њих велики снегови нису ништа ново јер са сметовима другују готово сваке зиме - каже, за "Новости", Жељко Шапурић, уредник групе "Бањани Опутна Рудина".
- Ипак, познајући ћуди те планине покренуо сам иницијативу да једна група младих и храбрих Никшићана, који се добро сналазе у оваквим условима, дођу до сестринства манастира и помогну са основним животним потрепштинама.
ЗАХВАЛНЕ НА ПОЖРТВОВАЊУ
И ЈАНКО Вујовић и Драган Бабић, такође Никшићани, кренули су на пут до манастира у Сомини, али их је велико невреме омело да дођу до сестара Синклитикије и Босиљке. Они су комбијем успели да дођу до куће Орбовића, која је од манастира удаљена пет километара, где су оставили све оно што је сестрама потребно за живот.
- Благодаримо на њиховом пожртвовању - каже сестра Босиљка. - Ми планирамо да, када мало време попусти, да се спустимо до села и преузмемо дарове.
Брзо су реаговали Драган Радовић, Видоје Перовић, Жељко Мирковић и Марко Блечић који су успели моторним санкама да дођу до монахиња. То је, заправо, у тој недођији био једини начин да се на време стигне. Допремили су им петролеј за лампу јер соларни систем у манастирском комплексу не функционише због дотрајалих акумулатора. И уместо страха и зебњи, ове момке дочекале су Синлитија и Босиљка са великим осмехом и радошћу.
Фото Приватна архива
- Упркос невремену нама ништа не недостаје. Питале смо их - јесте ли победили страх! Јер пут до нас у овим данима је заиста немогућ. Пријатно су нас изненадили и хвала им за жртву коју су због нас поднели - каже сестра Синклитикија.
-Службе обављамо док је дневне светлости док у конаку користимо лампе. То мало струје што произведу акумулатори дође нам да допунимо мобилни телефон и зовнемо Жељка Шапурића у случају потребе. Црква је нада и спасење где год да сте. Велико хвала овим дивним људима који су нас се сетили и обишли.
Препоручујемо
ЗМИЈА МЕЂУ ДЕЧИЈИМ ИГРАЧКАМА: Драма на црногорском летовалишту (ФОТО)
26. 06. 2026. у 08:37
"САДА ЈЕ ТРЕНУТАК": Кнежевић тражи од српских министара смену Кривокапића (ФОТО)
25. 06. 2026. у 13:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (5)