САВЕТ МИТРОПОЛИЈЕ ЦРНОГОРСКО-ПРИМОРСКЕ ПОРУЧИО: У данима митрополитовог испраћаја важно је придржавати се и прописаних мера
- ВЕСТ о смрти високопреосвећеног митрополита Амфилохија као громогласна труба одјекнула је не само у Црној Гори и Српској православној цркви него у целом свету. Љубав и поштовање које је стицао деценијама служећи, проповедајући и сведочећи Бога и Јеванђеље Христово превазилази чак и страх и опасност од новонасталог корона вируса.
Фото: З. Јовановић
- Од самог упокојења блаженопочившех митрополита народ је почео да се сабира око његовог светог одра. Стотине лекара су га испратили из Клиничког центра, а у току јучерашњег дана хиљаде људи је дошло у Цетињски манастир да се у молитвеном мимоходу опросто од свог вољеног Митрополита. Тако ће бити и данас и сутра када је планирана сахрана. Свесни целокупне здравствене ситуације, али и огромног поштовања које је новопрестављени Митрополит уживао, још једном апелујемо на све учеснике испраћаја да се придржавају свих прописаних здравствених мера, да носе маске и држе дистанцу. У циљу обезбеђивања што веће заштите набављено је 5.000 заштитних медицинских маски које ће данас бити подељене онима који не буду исту имали.
Ово је саопштено на сајту Митрополије црногорско-приморске, уз савет да - Нека нас и у овој ситуацији води она чувана мудрост Марка Миљанова, "јунаштвом да бранимо себе од других, а чојством да бранимо и чувамо друге од себе".
Такав је био и наш Митрополит и томе нас је учио кажу из Митрополије и подсећају да данас, на празник Светог Петра Цетињског ће у девет часова бити служена света заупокојена Литургија у Цетињском Манастиру. Испраћај митрополитових земних остатака за Подгорицу ће бити у 13 часова. Молитвени дочек у Саборном Храму Христовог Васкрсења у Подгорици је планиран у 14 часова.
- У недељу 1. новембра света архијерејска заупокојена литурхија биће служена у 9 часова. Литургију ће служити Његова Светост Патријарх Иринеј уз саслужење више архијереја. Након литургије биће служено архијерејско опело, а након тога ће се обавити сахрана у крипти Саборног Храма у Подгоици.
- Вечан спомен и Царство Небеско - кажу из Митрополије црногорско приморске.
Препоручујемо
"НОВОСТИ" У ПОДГОРИЦИ: Народ се поклонио свом вољеном Ђеду, одржано опело митрополиту Амфилохију (ФОТО/ВИДЕО)
31. 10. 2020. у 08:50 >> 15:16
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)