"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Укинута Инерполова потерница за Душком Кнежевићем

06. 08. 2020. у 13:30

ИНТЕРПОЛ је укинуо националну и одбио да изда црвену потерницу за бизнисменом Душком Кнежевићем, који већ дуже време борави у Лондону, сазнају "Новости".

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Укинута Инерполова потерница за Душком Кнежевићем

Душко Кнежевић

Комисија ИНТЕРПОЛА је закључила да би одржавање активним оспорених података и објављивање Црвене потернице, могло имати значајне негативне импликације по неутралност Организације, а за коју се може перципирати да се неосновано меша у домаћу политику земље у питању или у њене односе са другим земљама чланицама ИНТЕРПОЛа.

У том смислу комисија је закључила да постоји доминантна политичка димензија у овом случају као и ризик по неутралност Организације, те стога информације пружене од стране НЦБ Црна Гора нису у складу са чланом 3 Устава ИНТЕРПОЛа.

После деценија у коме су перципирани као партнери, Ђукановић и Кнежевић имали су мањих спорова у последњих 15 година, али у отворени сукоб улазе после парламентарних избора у Црној Гори 2016. године.

Кнежевић је због притиска режима морао да напусти Црну Гору.   

Компанију „Атлас групу" основао је пре готово 30 година и на њеном челу се и даље налази.

Око 30 компанија директно или индиректно део су „Атлас групе", Кнежевићевог пословног подухвата још из времена Југославије.

У Србији је био власник „Атлас банке" коју је продао грчкој „Пиреус банци", а повратак на тржиште покушао је берзанском куповином акција „Универзал банке".

Био је власник и кошаркашког клуба „Атлас" у Београду - насталог куповином „КК Беопетрол", па угашеног неколико година касније.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (5)

ЗАПАД СЕ НЕРВИРА! Цела Русија слави, ово је чекала годинама!