ПРАКТИЧНО И ЕФИКАСНО: Планирање простора за Котор, Тиват и Херцег Нови на једној адреси

Председници три бокељске општине потписали су Меморандум о сарадњи на припреми и изради локалних планских докумената за Котор, Тиват и Херцег Нови. Тим актом утврђено је да ће планирање простора за све три општине убудуће обављати херцегновска Агенција за изградњу и развој, у складу са одредбама новог Закона о уређењу простора.

ПРАКТИЧНО И ЕФИКАСНО: Планирање простора за Котор, Тиват и Херцег Нови на једној адреси

Foto: V.V.

Локалне управе све три општине  процењују да је то економичан, практичан и ефикасан начин обављања послова из домена просторног планирања, посебно имајући у виду да ова три града деле специфично заливско природно и географско окружење.

Заједничка комунална инфраструктура, као и природно културно-историјско подручје под заштитом УНЕСКО-а, додатно су подржали одлуку председника Стевана Катића, Владимира Јокића и Жељка Комненовића да се простор Боке планира из једног центра, у сарадњи и координацији све три општине.

Меморандумом је прецизирано које ће припремне послове у овом домену обављати јединице локалних самоуправа, а које Агенција као обрађивач планске документације.

Подсетићемо, Агенција за изградњу и развој Херцег Новог основана је 2006. године, а њено функционисање усклађено је са новом законском регулативом одлукама Скупштине општине Херцег Нови. На пословима планирања и пројектовања ангажовано је пет планера, уз најаву да ће бити запослена још два стручњака који су стекли услове за лиценцу и чекају њено издавање, као и 16 инжењера различитих профила — архитектуре, грађевинарства, саобраћаја, хортикултуре и електроинжењерства.

Добра иницијатива и у светлу чињенице да је у јавности  све више примедби да је приобаље залива оптерећено  градњом, која нарушава просторну равнотежу и традиционални изглед обале, па је неопходно успоставити  одрживији приступ развоју.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

ЕГИПАТ НАДОМАК НОКАУТ ФАЗЕ: Салах режирао велики преокрет у другом полувремену