ДА СЕ ПИТА ПОДГОРИЦА А НЕ НОЋУ АМБАСАДЕ: Шеф државе Милатовић о начину на који је дошло до споразума Спајић и ДПС

Велиша КАДИЋ

17. 03. 2025. у 18:00

ПРЕДСЕДНИК Црне Горе Јаков Милатовић поручио је да уколико је споразум премијера и лидера ПЕС-а Милојка Спајића и Демократске партије социјалиста потписан у страној амбасади то није добра порука државних институција.

ДА СЕ ПИТА ПОДГОРИЦА А НЕ НОЋУ АМБАСАДЕ: Шеф државе Милатовић о начину на који је дошло до споразума Спајић и ДПС

Кабинет председника ЦГ

Он је на конференцији коју је организовао Центар за мониторинг и истраживање, одговарајући на питање новинара рекао да је споразум о повратку опозиције у скупштинске клупе корак напред, али да је требало да буде потписан у институцијама државе Црне Горе.

- Нама ваљда нису више потребне стране амбасаде да се праве разни договори, колико год оне, укључујући и ову ЕУ, биле добронамерне. Ми имамо институције које бирају грађани и дајте да наша питања решавамо у нашим институцијам. Немојте да то да радимо у оквиру неких амбасада у касним вечерњим сатима - поручио је Милатовић.

Како је истакао, у овом тренутку, који је реформски веома изазован, важно је да Црна Гора има функционалну Скупштину, што је, додаје, немогуће без опозиције и власти у парламентарним клупама.

- Волео бих да након повратка опозиције у скупштинске клупе, грађани од посланика виде већу контролну улогу Скупштине. Волео бих да у Скупштини видим више разговора, расправа, конкретних решења у односу на оно што су свакодневни проблеми грађана - кзао је Милатовић.

Шеф посланичког клуба ДПС Андрија Николић поручио је да они који угрозе споразум који је потписан са Спајићем под покровитељством Делегације ЕУ, угрозиће пут Црне Горе ка Бриселу.

Отворено о држављанству

НА питање да ли подржава иницијативу да судбину језика и двојног држављанства треба ставити по страни, каже да би то било стављање демократије по страни.

- То није добро. Свака тема је легитимна да буде отворена, али морамо имати довољно зрелости да кроз дијалог власти и опозиције решавамо проблеме који можда нису лаки за решавање - закључио је Милатовић.

Седница Скупштине Црне Горе биће одржана сутра у 11.30 сати. То је договорено на колегијуму шефа парламента, на којем су били и представници опозиције.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.

18. 12. 2025. у 16:38

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (0)

Где купити зимске јакне које заиста греју и прате вас целу сезону