УХАПШЕНИ БИВШИ ЦРНОГОРСКИ МИНИСТРИ: Осумњичени да су незаконито додељивали новац невладиним организацијама
СЛУЖБЕНИЦИ Специјалног полицијског одељења (СПО) Црне Горе ухапсили су данас бивше министре пољопривреде и руралног развоја Петра Ивановића, Милутина Симовића и В. П., бившу начелницу Службе за финансије, рачуноводство и јавне набавке Министарства.
Фото: Управа полиције
Такође је поднета и пријава против Будимира Мугоше, бившег министра пољопривреде и руралног развоја. То стоји у саопштењу Специјалног државног тужилаштва, јавља РТЦГ.
Како преносе, јутрос је ухапшен и бивши државни секретар Министарства пољопривреде и руралног развоја Немања Катнић, такође по налогу СДТ-а.
Двојица бивших министара и државни секретар се сумњиче за незакониту исплату из агробуџета - финансијског плана подршке за подстицај пољопривреде и руралног развоја пољопривредницима.
Ивановић, који је био и некадашњи саветник председника државе, ухапшен је у кући у Дољанима.
Полиција ће осумњичене спровести на саслушање у законском року.
- Предмет кривичне пријаве и поступка је додељивање новчаних средстава појединим невладиним организацијама, у периоду од априла 2014. до јула 2019. године, супротно Уредби о условима, начину и динамици спровођења мера аграрне политике – Агробуџету за конкретне године, чиме је невладиним организацијама прибављана корист, а оштећеној Црној Гори нанета штета у висини од укупно преко 300.000 евра - пише у саопштењу СДТ-а.
Ухапшени Катнић био је државни секретар Министарства пољопривреде и руралног развоја од јануара 2013. до октобра 2017. године у време док су министри били Петар Ивановић, кратко Будимир Мугоша и касније Милутин Симовић.
Симовић је био од 2016. до 2020. године министар пољопривреде и руралног развоја и потпредседник Владе у време док је премијер био Душко Марковић. Такође је био и дугогодишњи градоначелник Никшића.
Будимир Мугоша је такође био министар пољопривреде у прелазној Влади 2016. године, а био је и на челу Општинског одбора СДП-а у Подгорици.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ФАЛИЋЕ НОВЦА ЗА ЛЕКОВЕ: Буџетом Црне Горе за 2025. за здравство намењено 462 милиона
12. 12. 2024. у 07:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)
Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.
16. 07. 2026. у 19:15
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)