СВЕДОЦИ ПОТВРДИЛИ ИСКАЗ ДИРЕКТОРКЕ: Настављена истрага против Јелене Перовић

Нина Вукић

14. 05. 2024. у 16:31

САСЛУШАЊЕМ сведока у Специјалном државном тужаштву настављена је истрага покренута против директорке Агенције за спречавање корупције Јелене Перовић. Тако су пред специјалним тужилаштвом саслушани Ана Мијушковић и Бранко Кривокапић, а саслушању осим осумњичене Перовићеве присуствовао је и њен адвокат Никола Мартиновић.

СВЕДОЦИ ПОТВРДИЛИ ИСКАЗ ДИРЕКТОРКЕ: Настављена истрага против Јелене Перовић

с.ђокић

По изласку из зграде тужилаштва, адвокат Мартиновић је казао да су сведоци својим исказима потврдили све оно што је Перовићева казала пред истражним органима.

Укупно у овом предмету саслушано је седам сведока, а наставак саслушања осталих планиран је за четвртак.

Специјално државно тужилаштво недавно је донело наредбу о спровођењу истраге против Перовићеве која је осумњичена да је злоупотребом положаја од августа 2020. до марта ове године себи и другима прибавила корист, а буџет Црне Горе оштетила најмање 100.000 евра. У саопштењу које потписује портпарол СДТ-а, специјални тужилац Вукас Радоњић, наводи се да постоји сумња да је Перовић себи и члановима Савета АСК-а додељивала накнаде и варијабиле, иако за то није била надлежна. Сумњичи се и да је особи која није запослена у АСК-у, већ је ангажована по уговору о делу, плаћала трошкове путовања у више европских земаља и у САД, а приватно путовање у Словенију је лажно представила као службено путовање.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

„Љубинко и Десанка“ на сцени Фондације Mozzart: Цекић, Вулановић и Бандовић у Шушљиковој режији о блискости која недостаје