ПРИПРЕМЕ У ЗАВРШНОЈ ФАЗИ: У сусрет попису у Црној Гори
ПРИПРЕМЕ за Попис становништва, домаћинства и станова 2023 улазе у завршну фазу, а Црна Гора нема луксуз да тај поступак одлаже, саопштио је министар финансија Александар Дамјановић.
Фото: И. С.
Истиче да је попис један од најозбиљних задатака које је држава имала ове године, те да његовом реализацијом Црна Гора одговара унутрашњим потребама у смислу прикупљања статистичких података за планирање озбиљних политика, али и међународним обавезама.
- Свако евентуално одлагање пописа изискивало би додатна средства, поново вишемилионска. Црна Гора нема луксуз да се са овим стварима игра. У односу на потребе да попис буде независтан, транспарентан и професионалан, могу рећи да су припреме у већ дужем периоду обављене како треба и да се ушло у финалну фазу - закључио је министар.
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)