ВИШЕ РОЂЕНИХ НЕГО УМРЛИХ У САМО СЕДАМ ОПШТИНА: Црна Гора у последње три године бежи негативан природни прираштај

Ива Стојадиновић

10. 08. 2023. у 16:15 >> 16:16

ЦРНА Гора у последње три године бежи негативан природни прираштај.

ВИШЕ РОЂЕНИХ НЕГО УМРЛИХ У САМО СЕДАМ ОПШТИНА: Црна Гора у последње три године бежи негативан природни прираштај

Фото М. Анђела

У само седам од 24 општине је у 2022. години више рођених него умрлих и то у Подгорици, Будви, Рожајама, Тивату, Тузима, Плаву и Улцињу, показују подаци Центра за демократску транзицију и Друштва статистичара и демографа.

- Последње повећање наталитета десило сеу периоду снажног економског раста у годинама након обнове државне независности, када је стопа наталитета забележила свој максимум од 14 рођених на 1.000 становника. Међутим, већ од 2009. године, када наступа светска економска криза и пад БДП-а у Црној Гори од -5,6 одсто, бележи се смањење наталитета за 14,2 одсто. Стопа наталитета у Црној Гори никада није враћена на период пре кризе -   наводи се у анализи ЦДТ и ДСД .

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију