ЕНГЛЕСКИ СУД ОДЛУЧИО: Кнежевића хитно изручити Црној Гори
ЕНГЛЕСКИ суд је у првом степену донео одлуку да Црној Гори изруче Душка Кнежевића. Одлуку данас је донео главни судија у Вестминстерском суду Пол Голдспринг, који је, како је саопштено, одлучио да случај Кнежевица пошаље државном секретару како би добио одобрење.
Фото: Танјуг
То ипак не значи да ће Кнежевић бити одмах ухапшен и изручен, јер одлука није правоснажна, односно на њу може да се жале Кнежевић и његови адвокати. Из Кнежевићевог тима су већ најавили да ће се жалити, а саопштили су и да су разорачани одлуком судије.
Иначе, Црна Гора је још у јулу 2019. године затражила пред у судом у Лондону изручење Душка Кнежевића.
Овај бизнисмен је, да посетимо, покренуо бројне афере у Црној Гори. Тврдио је да је финансирао Демократску партију социјалиста и њеног председника Мила Ђукановића лично.
Међутим, сукоб између Кнежевића и Ђукановића постао је јаван на почетку 2019. године када је Кнежевић објавио снимак на којем се види како функционеру Демократске партије социјалиста и бившем градоначелнику Подгорице Славољубу Стијеповићу предаје, како је тврдио, 97.500 евра за финансирање изборне кампање власти и да је то урадио у договору са актуелним председником државе, Ђукановићем.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (2)