ДИРЕКТОРКА МАНС О ПРЕДСЕДНИЧКИМ ИЗБОРИМА: Мандић има шансе за други круг
МИСЛИМ да постоје шансе да Андрија Мандић уђе у други круг, али мислим да су шансе да постане предједник Црне Горе изузетно мале.

Андрија Мандић / Фото Танјуг
Ово је казала директорица Мреже за афирмацију невладиниг сектора (МАНС) Вања Ћаловић Марковић у емисији "Добро јутро Црна Гора" која је саопштила да је њу изненадила председничка кандидатура лидера Нове Андрије Мандића, која сматра да је мало вероватно да би бирачи других партија власти у евентуалном другом кругу подржали Мандића.
- То мени говори да је он сигурно обезбиједио значајна финансијска средства за своју кандидатуру и да ће кампања бити интересантна и да ће доминантно бити обележена националним питањима.
- Мислим да су председнички избори врста теста за ванредне парламентарне изборе на основу којих ће они да одлуче да ли ће да распишу ванредне изборе и скрате манда Скупштини. Мислим да је то разлог због којег се Мандић кандидовао, не да би победио, већ да би јачао ДФ и нанео штету политичким противницима, пре свега "Европи сад" која им је задала бриге и која очигледно има значајну политичку моћ, иако је ванпарламентрана странка, казала је Ћаловић Марковић.
Она истиче да и актуелна власт покушава да искористи државне ресурсе зарад партијских интереса, али је како наводи, питање како ће њихови бирачи реаговати на покушаје куповине гласова.
- Ја мислим да ће следећи избори бити врло интересантни, због тога их они и одлажу. Сви се плаше резултата на тим изборима и плаше се да смо ми као грађани разочарани тиме што су они као власт урадили у последње две године, навела је Ћаловић-Марковић.

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)