МИЛО У СКУПШТИНИ ЦРНЕ ГОРЕ: Нова рунда разговора представника парламентарних странака (ФОТО)
НОВИ састанак представника парламентарних странака почео је око 8 и 25 сати у Скупштини Црне Горе. Парламентарни дијалог покренула је председница Скупштине Данијела Ђуровић.
Фото: В. К.
На састанак је дошао председник Црне Горе и лидер ДПС Мило Ђукановић, шефица парламента Ђуровић, Алекса Бечић (Демократе), Владимир Јоковић (СНП), Ервин Ибрахимовић (БС), Дамир Шеховић (СД), Миодраг Лекић (ДЕМОС), Генци Ниманбегу (Албанска листа), Срђан Павићевић (ЦИВИС), Горан Даниловић (Уједињена), Максим Вучинић (Радничка партија) и Андрија Поповић (Либерална партија).
Састанку испред Демократског фронта, присуствују Бранка Бошњак, Маја Вукићевић и Симонида Кордић, док из Грађанског покрета УРА присуствује и потпредседница Ана Новаковић Ђуровић, као и члан Председништва СДП-а Мирко Станић.
Данијела Ђуровић је у новом позиву на дијалог истакла да је јасно да су нефункционалан Уставни суд, статус Владе којој је 19. августа ове године изгласано неповерење у парламенту, те отворена дебата око уставности појединих законских решења и поступака, питања која се морају што пре решавати како би држава наставила даљи напредак и на унутрашњем и на међународном плану.
Фото: В. К.
- Приоритетне теме о којима ћемо разговарати биће исте као и на прошлом састанку, а то су нерегулисана ситуација у правосудном систему, односно неопходност што хитнијег избора судија Уставног суда, завршетак процеса именовања чланова Судског савета, избор врховног државног тужиоца, као и питање реформе изборног законодавства - рекла је.
Седница Скупштине, на којој ће се бирати судије Уставног суда, заказана је за 28. новембар. За избор судија у другом кругу потребна је тропетинска подршка, односно гласови 49 посланика. На седници 22. октобра ниједно од четворо предложених кандидата није добило двотрећинску подршку.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)