ПРОТЕСТ У НИКШИЋУ: Отказ спреман за 230 радника (ФОТО)
У НИКШИЋУ се одржава протесни скуп "За спас Жељезаре", поводом неизвесне судбине овог некадашњег гиганта и његових запослених.
Фото: В. К.
Турски власник Тосјали група Тошчелик поделио је отказе за 230 радника. У преговорима о преузимању фабрике укључила се држава преко Електропривреде Црне Горе и компанија Нексан.
Фото: В. К.
На платоу испред фабрике са радницима су дошле и њихове породице. Ту је и председник Општине Марко Ковачевић са сарадницима, синдикални представници, грађани.
Марко Ковачевић, председник Општине Никшић, поручио је радницима да ће локална власт уз помоћ Владе учинити све да се фабрика сачува, а запослени своја радна места.
Фото: В. К.
Препоручујемо
ЦРНА ГОРА У УЖАСУ: Депортације црногорских наркотерориста у САД реалан одговор
05. 02. 2026. у 18:38
ЦРНОГОРЦИ ШОКИРАНИ: Суд укинуо забрану рада недељом и за време празника
05. 02. 2026. у 16:42
КНЕЖЕВИЋ: Са Мандићем различито видимо како се бране интереси српског народа
05. 02. 2026. у 12:07
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)