ПОНОВО ИДЕ ВОЗ НА РЕЛАЦИЈИ БАР-ПОДГОРИЦА: Пожар код Сутомора јуче блокираo железнички саобраћај

ЖЕЛЕЗНИЧКИ саобраћај на релацији Бар-Подгорица поново је успостављен након прекида који је уследио јуче због пожара.

ПОНОВО ИДЕ ВОЗ НА РЕЛАЦИЈИ БАР-ПОДГОРИЦА: Пожар код Сутомора јуче блокираo железнички саобраћај

Фото: Б. Дабић

Подсећамо, јуче у 18.43 часова дошло је до прекида саобраћаја на делу пруге између станица Сутоморе и Бар због пожара који је захватио велику површину поред пруге, а због интервенције ватрогасне службе.

Пожар се великом брзином проширио због ветра па је једним делом захватио сами колосек где је дошло до оштећења пружних прагова и кабловских инсталација које се налазе уз пружни колосек.

Екипе Железничке инфраструктуре су одмах по пријему информација о пожару у пружном појасу кренуле на терен са две противпожарне јединице и заједно са ватрогасном службом.

- После завршетка гашења на пружном колосеку отпочела је санација којој поред радника Железничке инфраструктуре спроводе и радници предузећа Фидија који су се нашли у близини са својим средствима. Затвор колосека међустаничног растојања Сутоморе Бар је завршен у 13:32 часа када су завршени нужни радови на санацији пружних прагова и том приликом је замењено 55 прагова. Због ангажовања хеликоптерске јединице на гашењу пожара поред пруге напон на релацији Сутоморе Бар није укључен у тренутку оспособљавања пруге како се не би угрозило гашење пожара на терену што је захтевано од стране Службе за заштиту и спашавање - наводи ЖПЦГ.

Напон је укључен у 15.11 часова по завршетку гашења пожара и успостављено нормало одвијање саобраћаја између станица Сутоморе и Бар.

Комбиновани међународни воз је покренут из станице Вирпазар у 13.14 часова за Земун, а путницима је обезбеђена вода и сендвичи.

- Ноћни воз из Бара ће бити покренут према реду вожње, а нормализован је и локални саобраћај који је све време био покривен алтернативним превозом (аутобусима). Саобраћај аутобуса се одвијао отежано због великих гужви у друмском саобраћају - наводи ЖПЦГ.

Цистерна ЖИЦГ за гашење пожара је у приправности и вечерас.

(ЦДМ)

БОНУС ВИДЕО - Драматично између Бара и Сутомора

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ТРИК ОД НЕКОЛИКО СЕКУНДИ: Како да безукусна лубеница буде слађа и сочнија?