БЕЗБЕДНОСТ ЛУКЕ БАР: Заједничка брига и интерес свих служби Црне горе

Б. Дабић

20. 10. 2021. у 14:49

БЕЗБЕДНОСТ на подручју Луке Бар заједничка је брига и интерес свих институција система.

БЕЗБЕДНОСТ ЛУКЕ БАР: Заједничка брига и интерес свих служби Црне горе

Фото ПР Лука Бар

Ово је један од закључака састанка који је одржан у највећој црногорској луци.

Анализа постојећег стања, као и правци унапређења безбедности на подручју Луке Бар били су тема састанка на коме су присуствовали: директор Агенције за националну безбедност Дејан Вукшић, директор Управе пореза и царина Александар Дамјановић, директор Управе поморске сигурности и управљања лукама Сафет Кочан, директор Управе за инспекцијске послове Илир Харасани и помоћник директора Управе полиције Дејан Кнежевић.

Са директорима државног безбедносног сектора, у име "Лука Бар" АД разговарали су председница Одбора директора Слађана Перишић, заменик председнице Саво Вујошевић, извршни директор Илија Пјешчић, помоћник извршног директора Деда Ђеловић и официр безбедсности Младен Булатовић.

-Констатовано је да је безбедност на подручју највеће државне луке, заједничка брига и интерес свих институција система. Само интегрисаним приступом и међусобном сарадњом могуће је постојеће стање унапредити и довести на виши ниво. Изражено је уверење да су до сада предузете активности, као и оне које су у плану, најбољи показатељ позитивних промена, саопштео је медијима из кабинета извршног директора АД Лука Бар Илије Пјешчића.

ИЗВЕШТАЈ ЕВРОПСКЕ КОМИСИЈЕ

Подсетимо, у извештају Европске комисије се истиче да велики извор забринутости представља присуство офшор фирми у Слободној зони у луци Бар и њихова улога у ланцима снабдевања дуваном, те да шира контрола компанија које послују у Слободној зони и њихових активности учинила би борбу против шверца цигарета ефикаснијом. Из Европске уније су сугерисали да се уведу снажнији царински надзори и проактивне истраге, посебно када је питању пословање офшоур фирми у Слободној зони.

Функционери владајућих партија у Црној Гори оценили су да је оправдано то што је Европска унија у најновијем извештају указала на проблем шверца цигарета преко Луке Бар.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас

ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас

МОЋНА шиитска милиција из Ирака, Катаиб Хезболах, која има подршку Ирана, запретила је нападима на америчке војне базе широм Блиског истока уколико се администрација Доналда Трампа одлучи да интервенише у евентуалном сукобу између Израела и Ирана.

20. 06. 2025. у 09:27

ЦЕЦИНА КУМА ЗВЕРСКИ УБИЈЕНА У САЧЕКУШИ: Изрешетали је из хеклера са пригушивачем - млади живот угашен у цик зоре

ЦЕЦИНА КУМА ЗВЕРСКИ УБИЈЕНА У САЧЕКУШИ: Изрешетали је из хеклера са пригушивачем - млади живот угашен у цик зоре

СВЕТЛАНА Цеца Ражнатовић и Жељко Ражнатовић Аркан упознали су се 11. октобра 1993. године на прослави дана Српске добровољачке гарде у Ердуту, а већ 19. фебруара 1995. године изговорили су судбоносно "Да" пред пријатељима и породицом.

20. 06. 2025. у 15:23

Коментари (0)

ОВО ЛУДИЛО МОРА ДА СЕ ЗАВРШИ ШТО ЈЕ ПРЕ МОГУЋЕ Ближимо се тачки без повратка