ПОДРШКА МЛАДИМА КРОЗ ВЕЋЕ СТИПЕНДИЈЕ : Локална самоуправа у Херцег Новом наставља да помаже даровитим студентима
СТУДЕНТСКЕ стипендије које додељује Општина у Херцег Новом су повећане са 63 на 90 евра месечно.
Херцег Нови
Одлука је једногласно усвојена у седници локалног парламента, уз образложење да је то покушај унапређивања положаја студената, јер је стратешко опредељење да се афирмишу млади и образовани појединци - посебно у овако тешкој социо-економској ситуацији.
- Нови износ стипендија је реалан и остварив. Једино системским и систематичним приступом побољшању услова школовања наших студента можемо и дугорочно доћи до циља. Осим стипендија, кроз посебну буџетску линију, финансијски оснажујемо и помажемо даровите ученике и студенте у њиховим академским, спортским и уметничким стремљењима, а конкурс за доделу стипендије за текућу школску годину биће расписан током наредне седмице - каже општинска секретарка задужена за културу и образовање Ана Замбелић Пиштало.
Препоручујемо
"ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО!" Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска
УКРАЈИНСКЕ снаге настављају упорно да бране џеп око Покровска и Мирнограда, упркос немилосрдним руским нападима који све више угрожавају линије снабдевања и повећавају ризик од потпуног окружења-
06. 11. 2025. у 14:56
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду
ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.
06. 11. 2025. у 12:50
Коментари (0)