ПОКЛИЧЕМ "ДОСТОЈАН": Устоличен епископ будимљанско-никшићки Методије (ВИДЕО)

26. 09. 2021. у 11:44

ПАТРИЈАРХ српски Порфирије устоличио је данас епископа будимљанско-никшићког Методија, у манастиру Ђурђеви ступови у Берану.

ПОКЛИЧЕМ ДОСТОЈАН:  Устоличен епископ будимљанско-никшићки Методије (ВИДЕО)

Фото: З. Ј. Мачак.

Епископ Методије устоличен је покличима "достојан" од многобројног народа, грађана, представника власти, посланика и представника друштвеног и јавног живота.

- У Цркви нема граница, нема ништа појединачно, све је саборно и све је позвано и када је изван граница Цркве да се у Богу сабере и препозна као једно и јединствено - поручио је патријарх Порфирије.

Он је епископу Методију пожелео да га Господ укрепи у спремности да служи, а не да, како је рекао, суди, да сведочите мир, који је потребан сваком од нас.

- У овој земљи Црногој Гори која је толико дубока висока и широка може да се смести све што је Божје и што је људско, која у себи може да смести толико тога различитог, планине, равницу и мора, али и сваког другог човека... Било је и биће места за све... - поручио је патријарх.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ЗАПАД СЕ НЕРВИРА! Цела Русија слави, ово је чекала годинама!