ПОТПУНО ДЕМОНИЗОВАН ЛИК: Нижу се реакције на Милов потез у Поточарима - За њихову погибију си и ти крив!
ПРЕДСЕДНИК Црне Горе Мило Ђукановић је симболичним додиривањем табута убијених "још једном изразио свој жал због почињених злочина" у Сребреници.

Мило Ђукановић придржава сандук / Фото Аваз
Ђукановић је по доласку у Сребреницу казао како овим чином стаје у одбрану цивилизацијских вредности.
Ипак, они који нису плаћени или нису одлучили да "забораве" – сећају се да је Мило Ђукановић 90-их година прошлог века одиграо велику улогу у ратним дешавањима, а према његовим изјавама - које је лако пронаћи на интернету - подржавао је српску војску нарочито у Босни и Херцеговини. Према речима Момчила Мандића, тадашњег министра полиције у Републици Српској – да њега није било, не би било ни Сребренице.
Овај догађај подстакао је кориснике друштвених мрежа на бројне осврте, у којима је апострофирано лицемерје Ђукановића, али и оних који су га, након свега, дочекали раширених руку.
- Одавно ми очи ништа демонскије нису виделе од оног Миловог прихватања табута у Сребреници. Узимаш у руке ковчег некога за чију си погибију и ти сам не мало одговоран. Потпуно демонизован лик. Нека му је Господ у помоћи, али мислим да њему помоћи одавно нема, јер код оваквих ствари милијарде долара на рачунима, нажалост по њега, не играју никакву улогу - оценио је др Миомир Абовић.
Фејзбук-страница "Немојмо политизовати протесте" истакла је следеће:
- Већег јада од тога што су мајке Сребренице угостиле Мила Ђукановића у животу нисам видео. Али буквално никад у животу нешто неморалније нисам видео.
Било је и много занимљивих МИМ-ова који сведоче да је живо сећање на Ђукановићеве "ране радове", који оштро контрастирају његовом "зрелом" периоду.
(Ин4С)
Препоручујемо

ДФ ОСТАЈЕ ПРИ СТАВУ – НОВА ВЛАДА И ПРЕМИЈЕР: Кнежевић – Остали модели су неприхватљиви
15. 07. 2021. у 11:36

ДФ ТРАЖИ ОД ВЛАДЕ: Саопштите шта се дешава у случају Риста Јовановића ухапшеног на КиМ
14. 07. 2021. у 16:11

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (2)