МИТРОПОЛИТ ПРЕДВОДИ СВЕНАРОДНУ ЛИТИЈУ: У Бијелом Пољу све спремно за крсни ход у част Петровдана (ФОТО)
У БИЈЕЛОМ Пољу све је спремно за почетак велике свенародне литије у част Петровдана, славе Цркве Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу, коју је саградио је хумски кнез Мирослав 1196. године.

Фото: М. Секуловић
Неколико хиљада грађана Бијелог Поља присуствује вечерњој служби у овој светињи.
Литију ће вечерас предводити новиоизабрани Митрополит црногорско-примморски Јоаникије, новоизабрани епископ будимљанско-никшићки Методије и милешевски Атанасије, са свештенством.
Пред црквом се учесницима литија деле књиге о древним светињама СПЦ.
Прошле године, црногорска полиција уз употребу бруталне силе покушала је да спречи ауто-литију у Бијелом Пољу, блокадом целог града. Било је хапшења, малтретирања верника СПЦ, али, режим ниј успео да сломи непокорни дух грађана Бијелог поља који ће вечерас дочекати своје владике.
Препоручујемо

Kari’s on fire – Пешић се враћа на клупу Пирота!
СВУДА пођи, кући дођи – Пешић се враћа на клупу Пирота! Како Mozzart спорт сазнаје, селектор кошаркашке репрезентације Србије преузима још један важан задатак и диже цео свој родни крај на ноге! Ова одговорна дужност поверена му је у великој акцији Фондације Моззарт и КСС-а, а свечана промоција заказана је за суботу, 21. јун у 20.00 часова на Омладинском стадиону у Пироту!
19. 06. 2025. у 13:00

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ДУШАН У ШОКУ: Шта је Трамп питао Влаховића
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп угостио је у Овалном кабинету екипу Јувентуса, а онда поставио шкакљиво питање Влаховићу и друговима.
19. 06. 2025. у 10:33
Коментари (0)