ПРИМИТИВНО ОБРАЋАЊЕ ЂУКАНОВИЋА ЈОАНИКИЈУ: Кривокапић осудио изјаву председника Црне Горе
ЦРНОГОРСКИ премијер Здравко Кривокапић реаговао је данас поводом изјаве Мила Ђукановића о митрополиту Јоаникију.
Фото: Б. Дабић
Подсетимо, митрополит црногорско-приморски Јоаникије недавно је рекао да је пуно научио од историчара Александра Раковића, на шта је председник Црне Горе Мило Ђукановић рекао да “Беспослен поп и говеда крсти”.
Кривокапић каже да Ђукановић из величанствених литија није научио ништа, и да је дискриминаторски однос према СПЦ политика партије коју води.
- Осећам потребу да осудим недолично и примитивно обраћање председника Ђукановића према Митрополиту црногорско-приморском. Црна Гора неће бити држава у којој ће бити дискрминисан било ко, посебно не најмногобројнија верска заједница у држави - написао је Кривокапић.
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (4)