НЕБИТНА ЈЕ: Хрватски историчар Горан Шарић поставио на место Јадранку Барјактаровић због певања усташких песама (ВИДЕО)
ХРВАТСКИ ИСТОРИЧАР Горан Шарић истиче да је помињање геноцида у Резолуцији о Сребреници која је усвојена у Црној Гори једна стигматизација Србије.
Фото: Принтскрин/илустрација
Он говори да када се гледа геноцид кроз прошлост, не може да се изостави стотине хиљада убијених Срба од 1941. до 1945. а ту је било и Црногораца. Он додаје, да скупштину није интересовало нешто тако, већ су се фокусирали само на Србе као "геноцидан народ".
- Срби су одавно названи као негативци, и на томе се ради. Имате пример хрватског министра који тражи од земаља ЕУ које још нису признале тзв. Косово да их призна, а зашто? Зато што му је то неко рекао - напоменуо је Шарић.
Како наводи, Црногорци су, према истраживањима, увек имали само српски идентитет, и то је нација за коју се зна и дан и сат када су настали.
- Увек имате политику великих сила, да Србији не дају излаз на море. Ви ако узмете најстарије документе, рецимо Ајнхарда, у осмом и деветом веку, он говори "Народ Срба који заузима највећи део Далмације". Где су данас ти Срби? Ствара се идентитет на антисрпству - рекао је Горан Шарић.
Поводом певачице Јадранке Барјактаровић која је у Никшићу певала песме Марка Перковића Томпсона, Шарић њу назива парадигмом, која је, како напомиње небитна, већ је нешто друго позадина.
- Имате таквих примера колико хоћете - напомиње Шарић.
Препоручујемо
ХРВАТСКИ ИСТОРИЧАР ГОРАН ШАРИЋ: Већ 30 година гура се наратив “Срби су криви за све”
20. 06. 2021. у 14:26
"ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО!" Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска
УКРАЈИНСКЕ снаге настављају упорно да бране џеп око Покровска и Мирнограда, упркос немилосрдним руским нападима који све више угрожавају линије снабдевања и повећавају ризик од потпуног окружења-
06. 11. 2025. у 14:56
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду
ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.
06. 11. 2025. у 12:50
Коментари (2)