ПОЧЕЛО ЗАСЕДАЊЕ СКУПШТИНЕ ЦРНЕ ГОРЕ: Смена Лепосавића и Резолуција о Сребреници у жижи (ВИДЕО)
ПОСЛАНИЦИ у Скупштини Црне Горе гласаће данас о више аката, међу којима је и смена министра правде, људских и мањинских права др Владимира Лепосавића, као и Резолуција о Сребреници.
Фото Скупштина.ме
Његову смену покренуо је председник Владе Здравко Кривокапић.
Демократска Црна Гора саопштила је јуче да ће гласати за разрешење Лепосавића уколико седници не буде присустовала Демократска партија социјалиста, која бојкотује Скупштину.
УРА је раније најавила да ће подржати смену Лепосавића, док је Демократски фронт изричито против.
Гласање је било планирано за 15 часова, али је каснило више од три сата због седница радних тела.
На почетку седнице у сали нису посланици Демократске партије социјалиста.
Скупштина је усвојила Закон о државној управи и Закон о унутрашњим пословима.
На почетку заседања посланица Демократског фронта Јелена Божовић је казала да је „једна група хилигана данас кренула на Цетињски манастир“, те је позвала министра унутрашњих послова Сергеја Секуловића да се ухапсе хулигани и да се обезбеди трајна полицијска заштита тог верског објекта.
- Ово није први пут. Ове слике узнемиравају велики део црногорске јавности, пре свега вернике СПЦ - казала је Божовић.
(Вијести)
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)