ВЕСИЋ: Одбијени захтеви Министарства културе и града за одлагање продаје слика из "Југоекспорта"
НАЖАЛОСТ, они који су организовали продају 148 уметничких слика из колекције Југоекспорт у бесцење одбили су данас захтеве Министарства културе и информисања Републике Србије и Града Београда да се лицитација планирана за сутра одложи, каже заменик градоначелника Београда Горан Весић.
Фото: Фејсбук/Горан Весић
- Кажу да их не обавезује решење Музеја града Београда и Народног музеја да се ове слике прогласе за културно добро!? Они су одлучили да продају наше културно благо. Нека им служи на част!
- Заказали су јавно надметање сутра у 11 сати у Агенција за лиценцирања стечајних управника, Теразије 23, трећи спрат, сала 301 - наводи Весић.
- Музеј града Београда сутра, у то време, на заказаној лицитацији, представљаћемо министарка културе и информисања Маја Гојковић и ја.
- Позивам све медије да сутра дођу на лицитацију како би се уверили хоће ли ове вредне слике остати у нашим музејима или ће се препродавати у иностранству - рекао је заменик градоначелника.
- Ово културно благо припада Србији. Надам сутра ово наше благо неће бити продато у бесцење - истакао је он.
Он је, у име града Београда, позвао све оне који су се пријавили да купе ове слике у бесцење да не зарађују на културном добру нашег народа.
- Молим вас да ове слике оставите у нашим музејима. Ако не због нас који данас живимо овде тада због генерација које долазе.
- Ово је 36. продаја уметничких слика из стечаја која се догодила у Србији. Нико до сада није дигао глас, а културно благо нашег народа продаје се у бесцење по белом свету. Време је да ово што сутра покушавају буде последња таква лицитација - закључио је Весић.
Препоручујемо
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)