БОМБА ИСПОД ПЕСКА НА БАНОВОМ БРДУ: Објашњено када и како ће експлозивна направа бити демонтирана (ФОТО/ВИДЕО)
УНИШТАВАЊЕ авионске бомбе на Бановом брду, заостале из Другог светског рата требало би да се догоди у недељу.

Foto: Д. Миловановић
- Ради се о авионској бомби, 242 килограма, 126 килограма експлозивног пуњења. Има ознаку АНМ64А1 и 120 цм је дугачка, пречник је 36 цм - рекао је Лука Чаушић вршилац дужности помоћника министра начелника сектора за ванредне ситације.
Он је додао да ће се након идентификације знати да ли је бомба подобна да се транспортује на место предвиђено за уништавање или ће у контролисаној експлозији морати да се уништи на лицу места.
Станари Нодилове улице, у којој ће у недељу бити деактивирана заостала бомба из Другог светског рата, сумњају да се у овој чукаричкој једносмерној улици налазе још две експлозивне направе, старе више од седам деценија.
Препоручујемо

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (4)