ВЕСИЋ О ВАКЦИНАЦИЈИ: Данас вакцинисан 400.000 Београђанин, стигли смо на 28 одсто пунолетних
У БЕОГРАДУ је данас вакцинисан четиристохиљадити грађанин, тиме смо постигли велики успех, јер смо стигли на више од 28 одсто вакцинисаних од укупне популације пунолетних грађана, изјавио је заменик градоначелника Горан Весић.
Фото: Беоинфо
"Следеће недеље имаћемо сигурно између 250.000 и 300.000 ревакцинисаних. Достигли смо током јучерашњег дана да је у популацији старијих између 65 и 74 године вакцинисано више од 56 одсто, а у популацији преко 75 година тај проценат износи више од 50 одсто. На терену имамо 52 мобилне екипе које помажу људима да се вакцинишу, пре свега у приградским општинама", рекао је Весић за РТС.
Он је навео пример једног места у Лазаревцу где се, захваљујући мобилном пункту, вакцинисало 187 људи, а преко Е-управе се пријавило само двоје, саопштено је из Службе за инфоримасање Града Београда.
"Људима у сеоским срединама је много теже да се пријаве и вакцинишу, али када дођете и питате их да ли желе они хоће поготово ако се вакцинација обавља ту где живе. Зато сваки дан обилазимо села и вршимо вакцинацију", истакао је заменик градоначелника.
Он је подсетио да је омогућено да људи који су непокретни буду вакцинисани у својим кућама где долазе патронажне екипе, а за слабо покретне организован је превоз до пункта за вакцинацију и натраг до куће.
"Вакцинација је једини пут да изађемо из ове кризе, али морамо стриктно да поштујемо постојеће мере и да на тај начин омогућимо и да привреда ради и да се штити јавно здравље. Данас је председник Вучић најавио нови контигент од два милиона вакцина и ми смо захваљујући набавци вакцина међу најуспешнијим земљама света. Наш репер није Немачка, Француска или Италија, већ Израел који је вакцинисао више од нас. Ми постављамо стандарде у свету и зато треба ми да тражимо наше одговоре на кризу и наше мере које ће бити специфичне за ово поднебље", закључио је Весић.
Препоручујемо
20 МОБИЛНИХ ПУНКТОВА ЗА БЕОГРАЂАНЕ: Почела вакцинација испред месне заједнице Барич
12. 03. 2021. у 10:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)