ПОСЕКЛИ СТАБЛА ЗБОГ ПАРКИРАЊА: На централном панчевачком тргу склоњено дрвеће због простора за остављање службених кола
НА простору иза градске управе у Панчеву ипак ће бити изграђен паркинг за службена возила, иако су челници града на Тамишу одсечно тврдили да се то неће десити.

Фото Facebook
За реализацију овог пројекта посечено је пет стабала здравог дрвећа, због чега су незадовољни Панчевци протестовали више дана током јуна. Градоначелник Панчева Саша Павлов и градска менаџерка Маја Витман тада су рекли да се радови односе на доградњу топловодних и канализационих инсталација, те да ће се цео трг после интервенције вратити у првобитно стање.
- Комунални инспектор Градске управе изашао је на терен 10. јуна и утврдио да се на јавној површини на платоу поред Градске управе налазе стабла брезе, кошћеле и три дрвета тисе на месту будућег паркинга за службена возила, који се ради у склопу реконструкције Његошеве улице, за које је Градска управа поднела захтев за уклањање - наводи се у документу. - Налаже се ЈКП "Зеленило" да у року од 15 дана изврши уклањање стабала.
СТВАРНО И МОГУЋЕ
ГРАДОНАЧЕЛНИК Панчева Саша Павлов јуче није одговарао на наше позиве. Крајем јуна нам је рекао да је "немогуће да кроз парк прође улица, те да дефинитивно неће бити смањена зелена површина".
Група Панчеваца је изашла испред Градске управе, чим је зелена површина била ограђена, изражавајући своје незадовољство. Око хиљаду људи потписало је петицију против увођења моторних возила у пешачку зону, ширења паркинг простора и сече стабала. Градска менаџерка Маја Витман тада је за локалну ТВ објаснила да су "поједина стабла уклоњена по решењу инспекције јер су угрожавала безбедност".
- Нема говора да ће се исећи иједно стабло, неће се градити паркинзи - рекла је у јуну градска менаџерка. - Радови се односе на доградњу инсталација, односно водоводне и канализационе мреже.

РУСКИ АМБАСАДОР: Ако НАТО то уради, избиће рат
АКО НАТО обори руски авион, то ће значити војни сукоб, изјавио је амбасадор Русије у Паризу Алексеј Мешков.
25. 09. 2025. у 16:04

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

ШОКАНТНИ ДЕТАЉИ УБИСТВА ХРВАТСКОГ ПОЛИТИЧАРА Закуцали се у њега колима, па га изрешетали - смрт насред пута и тројица ухапшених (ВИДЕО)
"УСЛЕДИЛА је брза интервенција полиције током које је пронађен 33-годишњак, након чега су ухваћене још две особе."
24. 09. 2025. у 13:56
Коментари (4)