МУРАЛ У ОБРЕНОВЦУ: "Мајка отаџбина" на Соколском дому млади уметник овековечио песму "Вилу са Кошара"
НА једном од зидова Соколског дома у Обреновцу освануо је нови мурал, симболично назван "Мајка отаџбина".

Фото: Приватна архива
Аутор овог дела је млади уметник из Ужица Ђорђе Ђунисијевић, који је у понедељак пресецањем врпце означио завршетак радова на њему. Инспирацију за израду ове монументалне композиције пронашао је у песми "Вила са Кошара".
- Идеја за израду мурала дошла је спонтано током организовања турнира "Тројка из блока", са циљем да се овом врстом уличне уметности улепша град и пошаље свима снажна порука - каже Милош Марковић из Хуманитарне организације "Срби за Србе".
Како је стваралац био надахнут песмом "Вила са Кошара", на зиду је мајка отаџбина представљена као жена, док су у позадини кербери, као чувари мртвог света. Поред ње се налази соко, који није само симбол Соколског дома, већ и неспутане слободе, непобедивости. Десно је аутор осликао манастир "Високи Дечани" са монахом, желећи на тај начин да представи православље.

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)