ВАТРОГАСЦИ ПРЕ ШКОЛЕ: ГО Земун и "Малац у локалној заједници"
У ОКВИРУ пројекта "Малац у локалној заједници", који општина Земун спроводи у сарадњи са Предшколском установом "Др Сима Милошевић", 24 малишана из вртића "Врапче", посетило је Добровољно ватрогасно друштво "Матица", а затим и су имали прилику да се друже са полицајцима у Полицијској станици.
Фото: ГО Земун
Предшколци су боравак у Добровољном ватрогасном друштву "Матица" доживели као остварење снова. Гледали су краће едукативне филмове у којима је објашњено како се понашати приликом елементарних непогода, као што су земљотрес, поплава и пожар.
Ватрогасци су будућим првацима показали опрему у којој излазе на терен, као и возила и простор у ком раде. Посебну радост им је причинило мини такмичење у обарању конзерви млазом воде, као и могућност да испробају ватрогасну опрему.
Малишани су своје домаћине даровали ликовним радовима, а организатори ове посете су узвратили традиционалним поклон-пакетима.
За крај је остала посета посета Земунском кеју, где су се упознали са основама еколошке културе, после чега су хранили лабудове.
Препоручујемо
ОВАКО СЕ ПОНАШАЈУ САМО ИСТИНСКИ СРЕЋНИ ЉУДИ: 8 начина понашања који олакшавају живот
20. 06. 2026. у 12:18
ОД ДАНАС ИЗМЕНЕ ЛИНИЈА ГРАДСКОГ ПРЕВОЗА ЗБОГ РАДОВА: Земун, Нови Београд и Врачар
20. 06. 2026. у 08:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)