ЗБОГ ВЕЛИКОГ УСПЕХА ЖЕНСКОГ ТИМА НА ПРВЕНСТВУ БЕОГРАДА: Епископ Кирило посетио ШК Миријево
НА празник Светог Јована Богослова, Преосвећени Епископ буеносајрески и јужно-централноамерички Кирило посетио је и благословио, на позив свештеника Борислава Петрића, пароха при храму Светог пророка Илије и председника Шаховског клуба Миријево, чланове тог клуба и њихове родитеље.
Foto: SPC
Повод је био велики успех женске екипе ШК Миријево која је освојила Куп Београда, а успех екипе је употпуњен тиме што је мушка екипа тог клуба освојила друго место у својој конкуренцији. Владика Кирило, који је по међународној титули мајстор шаховске игре, надахнуто је говорио о тој племенитој вештини као симбиози уметности, спорта и науке, поучавајући о благодатима и предностима које млади школског узраста стичу вежбајући шах.
Пошто је чланицама клуба уручио поклоне и од домаћина символично примио шаховску фигуру краља у знак захвалности за посету, владика Кирило је одиграо неколико партија са члановима клуба, а потом и шаховску симултанку са децом.
Препоручујемо
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)