ШАПИЋ: Лицемерство организација које се баве правима Рома јер нису осудиле напад на радника „Градске чистоће” (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Привременог органа Града Београда Александар Шапић обишао је данас раднике „Градске чистоће”, међу којима је био и нападнути радник овог предузећа.
Фото: Град Београд
Како је том приликом Шапић подсетио, овај младић је на срамотан начин нападнут у ноћи између суботе и недеље на Зеленом венцу, али се овим поводом ниједна организација која се бави правима Рома није огласила.
Фото: Град Београд
– Одмах сам апеловао на надлежне органе и надам се да ће нападачи бити пронађени и најстроже санкционисани. Велика је срамота да се то дешава људима који у свим временским условима, празницима, дакле, свакодневно воде рачуна да наш град буде чист. Дошао сам зато да њему и другим комуналним радницима дам подршку и да им кажем да ћемо да урадимо све да они буду сигурни на улицама и на свом послу – рекао је Шапић.
Фото: Град Београд
– Не само што је нападнут док је водио рачуна о чистоћи града већ је и вређан на националној основи. Ниједна ромска организација се тим поводом није огласила, али зато када ја кажем да ромску децу треба да склонимо са улица, да их упишемо у школу и да не треба да просе и да краду, онда сви поскачу. Деценијама узимају паре од међународних невладиних организација на тему Рома, али када су Роми стварно угрожени и када их неко нападне, тада су се те организације успавале. То је лицемерство о којем сам и раније говорио – навео је Шапић.
Фото: Град Београд
Град Београд ће све учинити да комунални радници, који раде изузетно одговоран посао, буду увек заштићени, без обзира на националну припадност, закључио је Шапић.
Препоручујемо
НОВИ ИНЦИДЕНТ НА ВОЖДОВЦУ: Младић избоден ножем, хитно примљен на Ургентни
15. 01. 2024. у 20:27
ВУЧЕВИЋ: Ми мислимо да није добро да идемо на нове изборе у Београду
15. 01. 2024. у 18:57
"ТО ЈЕ НЕДОПУСТИВО" Шапић осудио напад тројице делинквената на радника „Градске чистоће”
15. 01. 2024. у 11:56
СВЕ ИЗГОРЕЛО, ОСТАО САМО ПЕПЕО: Катастрофални пожар на Бањици све уништио
14. 01. 2024. у 19:00
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)