"МИНУТ КАСНИЈЕ НАСТАО ЈЕ ПАКАО..." Сведок описао стравичне сцене потонућа "Картела" - Људи су се борили за животе (ВИДЕО)

Дејана Калинић
Дејана Калинић

24. 12. 2023. у 07:34

ПОПУЛАРНИ београдски сплав "Картел" синоћ је потонуо док је на њему био велики број тинејџера на концерту репера Цунамија. Један од гостију који се затекао на сплаву у тренутку потонућа испричао је репортерки "Блица" како се цела драма одвијала и открио да је свему претходио инцидент између гостију и обезбеђења.

МИНУТ КАСНИЈЕ НАСТАО ЈЕ ПАКАО... Сведок описао стравичне сцене потонућа Картела - Људи су се борили за животе (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин/Инстаграм

- Журка је требао да траје до неких пола два (...) али је неколико момака из обезбеђења ушло на сплав и кренуло редом да избацује људе, укључујући и мене. Ја сам замолио да ми кажу разлог, али само су ми рекли: "Изађи напоље". Ја сам изашао културно. После сам позвао другаре да им кажем да сам избачен, али је после десетак минута већа група људи почела да излази и да се супротставља обезбеђењу. Тада је кренула туча - каже за "Блиц" овај сведок потонућа сплава "Картел".

Мост је пукао док су људи бежали

Свега минут касније настао је пакао.

- Одједном је кренула маса људи. Излазили су са сплава, гурали се, вриштали... Сви су дошли до моста који спаја сплав и обалу. Мост је почео да пуца, а сплав да тоне и сви који су трчали са сплава упадали су у воду. Нису знали да је мост пао и онда су пали у воду. Једни друге су спасавали - каже овај сведок.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

Ситуација је изгледала језиво, људи су се борили за животе.

- Баш сам се уплашио, ту су били моји другари! Неки се нису јављали на телефон, па сам се забринуо. Нисам могао да их видим у маси. У води је било стотинак људи. Потом су брзо дошли полиција и Хитна помоћ - каже овај младић.

Подсетимо, сплав "Картел" почео је да тоне нешто после поноћи у ноћи између суботе и недеље. За само седам минута од пријаве пристигле су јединице МУП-а Србије, као и екиипе Хитне помоћи.

На терену је било 25 ватрогасаца спасилаца са Вождовца, Звездаре и Новог Београда са шест возила и Специјалистичким тимом за спасавање и рад на води. Доласком на место несреће установили су да сплав "Картел" тоне и евакуисали су око 30 људи који су се затекли на делу понтона и на самом сплаву.

Лука Чаушић, начелник Сектора за ванредне ситуације МУП-а Србије, рекао је за "Блиц" да је спасилачка екипа у рекордном року стигла до сплава "Картел" на Савском кеју.

Чаушић синоћ није имао података да ли има страдалих на сплаву "Картел" који је, иначе, почео да тоне у тренутку док је на њему био велики број младих на концерту репера Цунамија.

БОНУС ВИДЕО: ОВАКО СУ "ПАЛИ" НАРКО ДИЛЕРИ ИЗ НОВОГ САДА: Заплењено 130 кг марихуане

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (6)

Вода – ресурс који Србија може да понуди свету