НЕГУЈЕМО СРПСКИ ИДЕНТИТЕТ: Састанак у Старом двору
ПОМОЋНИК градоначелника Андреја Младеновић јуче је у Старом двору са председником Српског националног савјета Црне Горе доктором Момчилом Вуксановићем разговаро о начинима за помоћ националним организацијама српског народа.

Беоинфо
Он је информисан о ситуацији и положају српских организација у Црној Гори истакавши колико је важно да Београд пружа помоћ онима са којима нас веже пријатељски и братски однос.
- Настојаћемо да и у наредном периоду, негујући српски идентитет и старајући се о њему, помогнемо у реализацији различитих културних пројеката које покрећу српске организације у Црној Гори и тако унапредимо њихов положај и статус - каже он. - Не сме се заборавити ни велики допринос државе Србије, која је такође помогла одређеним организацијама и пројектима, чиме се даје прави пример како матица размишља о свом народу у другим државама.
Председник Српског националног савјета Црне Горе Момчило Вуксановић је казао да се српске националне организације у Црној Гори налазе у сложеној позицији.
- И претходна, а и садашња власт која се управо мења потпуно су изопштиле српске организације и њихове пројекте - каже он. - Зато имамо велику захвалност према републичкој, покрајинској и градској власти у Београду које покушавају да у границама њихових моћи помогну нашим организацијама и очувају идентитет српског народа у Црној Гори.

АМЕРИКО, СПРЕМИ СЕ: Иран узвраћа ударац
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 15:33

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (0)