САСЛУШАН ИНВЕСТИТОР ОПТУЖЕН ЗА РУШЕЊЕ ЗГРАДЕ У ВИДОВДАНСКОЈ: Изјашњава се да није крив - све је рађено по прописима
ИНВЕСТИТОР радова Б. С. који се сумњичи да је одговоран за урушавање дела зграде у Видовданској улици на Врачару 16. јула, саслушан је данас у Првом основном јавном тужилаштву у Београду, а истрага је проширена на још једног инвеститора.

Фото Н. Скендерија
Он је тужиоцу рекао да није крив и да је радио све по прописима, те да је имао ангажоване извођаче радова, али није хтео да одговара на питања.
Овај поступак је у међувремену проширен на још једног инвеститора, чије је саслушање заказано за 23. септембар, а полиција проверава податке за још једно лице које је било задужено као шеф градилишта.
У тужилаштву је данас саслушан и један од извођача радова, који је такође негирао кривицу.
Тврдио је да је био у преговорима за посао, али да није изводио радове.
Поступак се у овом случају води против сада укупно пет особа, због кривичног дела - тешко дело против опште безбедности.
Прошле седмице је саслушан један од извођача радова Д. Р.
У даљем току поступка тужилаштво ће наложити грађевинско-техничко вештачење, испитаће оштећене и сведоке и спровести све друге доказне радње, након чега ће донети одлуку о даљем току поступка.
Након увиђаја, изјава и прегледа документације, тужилаштво је оценило да темељна јама није била прописно и довољно обезбеђена, односно да је била обезбеђена супротно прописима и пројекту који је одобрен, услед чега је највероватније дошло до пуцања шипова и обрушавања.
Надлежна инспекција је по хитном поступку наложила санацију темељне јаме како би се обезбедило градилиште и спречило даље урушавање.
БОНУС ВИДЕО: Станари износе ствари из урушене зграде

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)